WhatsApp Para Gönderme Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Para Gönderme Özelliği Geliyor

WhatsApp duyurdu bizlere para gönderme özelliğini sunacağını açıkladı. Bu haberden sonra güvenlik şirketleri’de henüz özellik yayınlanmadan bizlere uyarıda bulundu. WhatsApp üzerinden para gönderme özelliği üzerinde çalışılan çok büyük bir proje büyük yankı uyandıracak. Tabiki WhatsApp üzerinden para gönderme işlemi yapmak için uygulama sizlerden bir kaç isteği olacak. Öncelikle hesap ya da kartınızı tanımlamanız gerekecek. Bu işlemi yapmadan para gönderme alma imkanınız yok maalesef. Diğer problem ise bu şekilde yaptıgınız zaman hesap ya da kart bilgileriniz tehlikede olabilir.

Bu Yenilik İçin Güvenlik Uzmanları Ne Diyor

Güvenlik uzmanları tarafından yapılan araştırmalarla WhatsApp uygulamasının güvenlik için yetersiz kalacağını ve iyi bir kalitede hizmet sunamayacağını belirtmekte.Bizlerde banka bilgilerimizin güvenli ortamlarda saklanmasını isteriz her isteyen hacker bizim bilgilerimizle istediğini yapmasını istemeyiz. Sizlere bir kaç uyarı verelim. Şuan Meksikada ve Brezilyada kullanılan WhatsApp üzerinden para gönderme özelliğini sizlerden kullanacak iseniz birçok güvenlik önlemi almanızda fayda olacağını düşünüyoruz.
Şuan için söylenen sadece iki ülke olarak Brezilya ve Meksika bu özelliği kullanmakta. Eğer sizde ülkemize geldiğinde kullanacaksanız ekstra güvenlik önlemi almanızda fayda var.

WhatsApp Üzerinden Para Göndermek İçin Alınabilecek Ek Önlemler

Uygulamaya eklemek için bir sanal kart veya hesap açabilirsiniz bu işlemden sonra uygulamaya entegre ederek böylece sadece sizin istediğiniz zaman para ekleyerek istediğiniz gönderme veya alma işlemini yapabilirsiniz.
Eklediğiniz hesabı ya da kartı internet alışverişlerşine kapatabilirsiniz sadece işlem yapacağınız zamanlarda mobil cep uygulamanızdan ya da internet şubenizden işlem yapmaya açıp kapatabilirsiniz.
İnternetten alışveriş yaparken daha öncesinden hesaplarınıza çekim limiti koyabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler sonrasında kaybınız daha az ve ya hiç olmayacaktır.


Tavsiye Yazımız : Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Bir önceki yazımız olan Annem Babam Ayrı Bana Burs Çıkarmı ? başlıklı makalemizde ailem ayrı ise bana burs çıkarmı, ailem boşanmış burs çıkarmı ve Annem babam ayrı burs çıkarmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status