Teb Bankamatikten Kartsız Para Çekme

Günümüz internetin yaygınlaşması ilede birlikte bu furyada bizlere daha pratik çözümler sunmak isteyen bankalar arasında bulunan TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası sizlere bankamatikten kartsız para çekme işlemi için yenilik sunmakta peki sizler bu pratik uygulamadan nasıl yararlanacaksınız gibi söyleniyor olabilirsiniz. Bu konunun anlatımına geçmeden önce biraz bu işlemin bizlere nasıl bir artı sağladığından bahsedelim. Çoğu kişi yanında kaba bir cüzdan taşımayı sevmez hatta anahtarlardan bile gıcık olur cebinde kalabalık olmasını istemeyenler yanında nüfüs cüzdanı ve tek bir kart taşır bütün parasını nakit tutmak yerine bankada bekletir böylece daha güvenli bir şekilde işlerini halleder. Şimdilerde sırada QR kodu ile para çekme var evet artık kredi kartınada gereke kalmadı atm üzerinden telefonunuz yardımı ile hemen kartsız para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

  1. Sizlerde eğer yanınızda kredi kartı bulundurmak istemiyorsanız lazım olan tek şey cep telefonu şimdi gelin sizlere bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatayım.
  2. Cep telefonunuzdan kullandığınız cihazın modeline göre Google Play Store veya AppStore üzerinden CepteTeb Uygulamasını indirin.
  3. Konumunuza en yakın Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) bankamatiklerinden birini bulun ve gidin.
  4. Uygulamya giriş yapın ardından, menüden QR kodu ile para çekme bölümüne tıklayın.
  5. Paranızın çekileceği hesabı seçin ardından, çekmek istediğiniz tutarı girin.
  6. Bankamatik üzerinde bulunan (GİRİŞ) tuşuna basın, CepteTeb ile para çekme tuşuna basın. Telefonunuzdaki CepteTeb uygulaması üzerinde bulunan açılan bölümdeki kısma bankamatikte bulunan QR kodu taratınız.
  7. Cep telefonunuzdaki uygulama üzerinden yani CepteTeb’den hesap bilgisi ve de işlem tutarı onaylanır.
  8. Bankamatik üzerinde bulunan (GİRİŞ) tuşuna basılır, para çekme işlemi tamamlanır.

Not: İşleminiz tamamlanmıştır mesajını görene kadar atmden ayrılmayınız, işleminiz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmeyiniz.

İşlemlerinizi bu şekilde yaparak sizde daha güvenli şekilde dolaşabilirsiniz. Belirtmek istediğim diğer şey ise her gideceğiniz yerde bankamatik ve ya pos cihazı varmı aslında pos cihazı artık neredeyse herkesin kullandığı bir sistem oldu gayette kullanışlı oluyor bu tür kullanıcılar içinde.

Tavsiye Yazı : Atm Paramı Alı Koydu Ne Yapmam Gerek ?

 

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ? başlıklı makalemizde kredi notu öğrenme, kredi notu öğrenme sitesi ve kredi notu öğrenme yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status