Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

akbank kredi kartı nasıl alınır
akbank kredi kartı nasıl alınır

Akbank axess kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Axess, hemen hemen tüm işyerlerinde ve mağazalarda kullanılan bir kredi kartı türüdür. Akbank’a ait bir kredi kartı olan Axess’e başvurabilmek için yapmanız gereken tek şey, en yakın Akbank şubesine girmek ve başvuru formunu doldurarak müşteri temsilcilerine iletmek olacaktır. Türkiye’nin en çok kullanılan kredi kartlarından biri olan Axess’e nasıl başvuru yapabileceğinizi ve kart özelliklerini bu yazıda detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.

Başvuru Kanalları

 1. Akbank Şubeleri
 2. Akbank İnternet Şubesi
 3. Akbank Mobil Bankacılık
 4. SMS

Akbank Şubeleri

Akbank axess kredi kartı başvuru yapabilmek için, Akbank şubeleri iyi bir yol olabilir. Kredi kartına başvurup hızlı bir şekilde kartı alabilmek için öncelikle en yakın Akbank şubesine gitmeniz gerekiyor.

 1. En yakın Akbank şubesine gidin. Akbank şubesi bulmak için, haritalar uygulamasına Akbank yazabilirsiniz.
 2. Şubeden içeri doğru girin ve sıra numarası alın.
 3. Akbank’ta bir banka hesabı açın.
 4. Müşteri Temsilcisi, sizden çeşitli belgeler talep edecektir, bu belgeler, kimlik, gelir belgesi ve yabancıysanız pasaport belgelerinden oluşmaktadır. Eğer kredi kartı başvurusunu başka zaman yapmayı düşünüyorsanız, gelir belgesi beyan etmenize gerek yok.
 5. Müşteri Temsilcisi, Akbank vadesiz hesabınızı açacak ve hızlı bir şekilde size bu konuda yardım edecektir.
 6. Hesabınız açıldıktan hemen sonra Axess başvurusu yapacağınızı söyleyin, bu aşamada sizden gelir belgesi talebi olur.
 7. Gelir belgeniz veya maaş bordronuz ile beraber kredi kartı başvurunuz tamamlanır.  Söz konusu kartı alabilmek için en az 3 aydır SGK priminizin ödeniyor olması gerekiyor.
 8. Başvuru tamamlandıktan sonra size geçici bir kredi kartı verecekler. Bu kredi kartı, gerçek kredi kartı limitinizin 10’da 1’i kadar az olacaktır. Genelde 400-800 TL arası veriliyor.
 9. Kredi kartınız ortalama 15 gün içerisinde adresinize ulaştırılacaktır.

Akbank İnternet Şubesi

Akbank axess kredi kartı başvurusu işlemini internet bankacılığı üzerinden yapabilmek için, Akbank’ta bir vadesiz hesabınızın olması ve aynı zamanda bir internet bankacılığı şifrenizin olması gerekiyor.

 1. Eğer Akbank müşterisiyseniz, şubeye gitmeden kredi kartı başvurusunu hızlı bir şekilde internet şubeden gerçekleştirebilirsiniz.
 2. İnternet şubeye giriş yapın ve kredi kartı başvurusu alanından başvurunuzu gerçekleştirin.
 3. İlk defa bir kredi kartı alıyorsanız, aylık gelirinizin 2 veya 3 katına kadar limiti olan bir kart, 1 yıldan uzun süredir kart kullanıyorsanız aylık gelirinizin 5 katına kadar limiti olan bir kart kullanabilirsiniz. Yani 5 bin lira geliri olan biri 25 bin liraya kadar limiti olan bir kredi kartı alabiliyor.
 4. Kredi kartınızın adresinize teslimi ortalama iki hafta sürmektedir.

Akbank Mobil Şube Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın mobil şubesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak, internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak kadar kolay. Fakat bunun için Akbank’ta bir vadesiz hesabınızın olması gerekiyor.

 1. Akbank mobil şubeye giriş yapınız.
 2. Kredi kartı başvurusu bölümüne tıklayınız.
 3. Kredi kartı başvurunuzu yapın ve ön onay alın. Eğer ön onay alamazsanız, kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.
 4. Ön onaydan sonra başvurunuz olumlu yanıtlanırsa hızlı bir şekilde kredi kartı başvurunuz tamamlanır ve limit belirleme işleminden sonra kredi kartınız adresinize ortalama 15 günde teslim edilecektir.

Bir önceki yazımız olan 30 bin TL Aylık Faiz Getirisi 2020 başlıklı makalemizde 30 bin aylık getirisi, 30 bin tl 1 aylık faiz getirisi ve 30 bin tl aylık faiz getirisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status