Atm Paramı Alıkoydu Ne Yapmam Gerek ?

Hergün onlarca insan borcunu ödemek üzere bankaya gidiyor, kimisi parasına hiç dikkat etmez hatta borcu fazla ise saymaz bile ama bu büyük bir hatadır. Paranızın içerisinde geçersiz paralar olabilir ve bu atm içerisinde sıkışma yaratabilir peki bu geçersiz para nedir?

Geçersiz dediğimiz para katlı, yırtık, bantlı gibi olur ise bu paraları atm beğenmez ve sizlere geri iade eder bazen bizim ülkede olan bir şey sanırsam atm ile inatlaşma dedikleri şeye döner alacaksın mecbursun der gibi. Bunun yanında daha şimdi atmden çektim sen nasıl almıyorsun bunu diyenler duyma olasılığınız yüksek olan cümlelerdendir.

Bazen işler iyi gitmeyebilir her zaman sıkıntısız geçece diye bir kaide yok aslında. Atm ile inatlaştınız ve en sonunda paranız atm’de sıkıştı kaldı atm paramı alı koydu ne yapmalıyım diye  hemen ortalığı velveleye vermenin hiçbir manası yok diyebilirim sakin olun o zaten sizin paranız ancak bir süre atmde kalacak gibi görünebilir. Öncelikle yapmanız gereken eğer banka açık ise personeli bilgilendirmek sıkışan atm’yi bildirmek bazı bankalar aktif mesai saatleri içerisinde sıkışma meydana geldiği takdirde bir sıra numarası almanızı istiyor sizlerin sırası gelince atm kapaklarını arkadan açıp sıkışan parayı alıyor atmyi tekrardan aktif ediyor merak etmeyin genel atmlerde paranız sıkıştıktan sonra para yatırma işlemi kısmı kapanır sizden sonra gelenler her hangi bir para yatırma işleminde bulunamazlar. Sizlerden kimlik ardından paranın ne kadar olduğunu soracaklardır bunu bilmeniz gerek çünkü para sizin paranız yoksa kuşku uyandırabilirsiniz.

Paranızın hangi banknot ların olduğunu’da aklınızda tutmanız sizin için artı bir etken olabilir. Böylece işlemi yapan personel işinizi hızlıca tamamlayacaktır.

Şimdide eğer banka mesai saatleri dışında bir ödeme gerçekleştiriyordunuz ve atm birden arıza verdi kapandı paranız alı kondu bu tür durumlardada hemen atm’ye vurayım belki geri çıkar ben burda bekliyeyim geri gelir gibisi konular eğer paranız alı konduysa geçersizdir. Aksine özel şirket malına zarardan şikayet bile edilebilirsiniz. Sizlerin yapması gereken bankanızı telefonunuzla hemen aramak yatırdığınız yerin adresini verdiğiniz zaman sizlere;

  • Atm paramı alı koydu ne yapmam gerekli?
  • Hangi banka şubesinde ödeme yapıyordunuz
  • A şubesi, B Caddesi C Mahallesi gibi bir örnek şekilde biliyorsanız adresini iletebilirsiniz
  • Yatırmak istediğiniz tutar ne kadar ?
  • 100 TL
  • Yatırma saatinizi öğrenebilirmiyim ?
  • 23:00
  • Teşekkür ederim kaydınızı aldım atm sayıldıktan sonra gerekli işlemler yapılıp ödeme kartınıza yansıtılacaktır.

Gibi bir diyalog yaşıyacaksınız bu nedenle yukarda sorulan soruların cevabını önceden bilmenizde fayda var. Genel olarak paranızı yatırırken atm’nin alabildiği banknot miktarını aşmayın, paranızı katlı, yırtık, bantlı şekilde yatırmayın sahte veya arasına kağıt koymayın, paranızı lastikte sarılı halde koymayın, atmlere bozuk para atmayın bu tür şeyler atm’nin arızalanmasına yol açacak paranıza alı konacaktır.

Tavsiye Konumuz : Dönem Borcu Ve Asgari Ödeme Tutarı Nedir?

Bir önceki yazımız olan En Çok Kazandıran Ek İşler başlıklı makalemizde ek iş imkanları, ek iş yap para kazan ve ek iş yaparak zengin olma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status