En Çok Kazandıran Ek İşler

Ek Gelir Fikirleri

Vereceğim fikirler sizlerede uygun gelir ise sizlerde kendinize vermiş olduğum bu işlerden birini seçerek öğrenebilir yada zaten biraz bilgi birikiminiz mevcut ise hemen işe koyulabilirsiniz böylece sizlerde ek olarak gelir elde etme imkanında bulunabilirsiniz.

Ebooks (Elektronik Kitap)

Çoğu zaman hepimiz kitap yazmak istemişizdir ancak gerek üşengeçlik gerek zaman bunlara en çok engel olan sebeplerden olabilir şimdiki zamanda ise bilgisayar üzerinde hızlı bir şekilde yazabiliyoruz öyle değilmi ? İşin aslı biraz daha kolaylaşmış olsada biraz gayret gerektirebilir kitabınız bittiği zaman bunu ücretli bir şekilde bir çok platformda yayınlayabilirsiniz. Hemde bir çok firma kısa sürede kabul edip gayet cüzi bir oran ile sizlere para kazanma kapılarını açmakta.

Çevrimiçi Kurs

Okullar okuyoruz her geçen gün yeni bilgiler öğreniyoruz uzun yıllar sonucu tecrübelerimiz  oluyor peki ya bu bildiklerinizi online ortamda bir çok kişiye sunmaya nedersiniz sizlere yardımcı olacak birkaç site var yada siz kendi web sitenizi kurarak satabilirsiniz. Bu seçenek size biraz daha zor geliyor ise Udemy veya Teachable gibi tanınmış sitelerde bir kurs oluşturup hazırlığınızı yapın , öğrencileriniz hemen satın alabilir ve çalışmaya başlayabilirler.

Ürün Pazarlama

Sizlerin bir bloğu, web siteniz , instagram, twitter, facebook vs. sosyal medya hesaplarınızdan farklı ürünlerin pazarlamasını yapabilirsiniz ancak bu yöntem biraz daha tanınmış kişiler tarafından kullanılmakta denebilir.

Web Sitesi Tasarımı

Sizlerde işinin ehli bir web tasarımcısıysanız, kolarınızı sıvamanın vakti gelmiş olabilir bildiklerinizi kendinize saklayarak ancak bildiklerinizden müşterilere fayda sağlacaksınız hemen bir tasarım yapıp satmaya başlayabilirsin.

Hazır fotoğraflar

Hazır fotoğraf satışı günümüzde ülkemizde olmasa bile bir çok ülkede popüler bir iştir. Sebebi ise kaliteli içerik üreten sizlerinde hoşuna giden bu fotoğrafları satın alıyor hem sizlerin galerisinde farklılık hemde işlerinizde özgün fotoğraf kullanırken bir yandan satan kişiyede destek oluyorsunuz.

Müzik Lisansı

Müzisyenler için, çalışmanızı şirketlere veya bireylere lisans vermek ve kullanmak için uygun hale getirebilirsiniz. Her indirme ya da şarkılarınız yeni bir projede kullanıldığında para kazanırsınız.

YouTube Kanalları

Günümüzde neredeyse herkes video izliyordur izlenen onca video varken sizlerinde izlenmenizde ne sakınca varki hemen bu işe başlayabilirsiniz izlenme ve tıklanma oranlarınıza göre kazanacağınız rakamlar yaptığınız videonun kalitesini ortaya çıkaracaktır aslında sadece ucuza kaçarak birazda çabalayarak olabilecek bir iş değil.

Video Satışları

Doğrudan müşterilere içerik sağlamak istiyorsanız, bir şekilde yararlı veya öğretici videolar oluşturabilir ve sonra bunları satabilirsiniz. Tamamlanan bir satın alımın ardından videoları iletmek için bir otomatik yanıtlayıcı veya otomasyon sistemi ile satışınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Ürün – Oyun Makineleri

Mesela bir AVM vb. yerlerde içerisinde küçük bir yer kiralayarak içine oyun makineleri, hazır ürün makineleri, oyna kazan makineleri tarzında koyabilir böylece sizde bazen hiç çalışmadan bazen ise biraz emek vererek kazanmaya başlıyabilirsiniz.

Mobil Reklamcılık

Eğer bir iş yeriniz veya aracınız varsa, gelir kaynağınıza bir reklam alanı ekleyebilirsiniz. Aracınızın veya iş yeriniz belirli konumlarına reklam alarak diğer işletmeler için destek sağlayıp bu sayede sizlerde para kazanabilirsiniz.

Uygulama Satışı

Teknoloji meraklısıysanız veya bir uygulama için harika bir fikriniz varsa, onu oluşturabilir ve çeşitli platformlarda kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu uygulamaları satma, uygulama içi satın alma önerileri ve hatta uygulamanızdaki reklam verenler sayesinde para kazanabilirsiniz.

Üyelik Siteleri

Bir online web siteniz varsa ise bunu değerlendirebilir yok ise hemen bir web sitesi kurup, çeşitli kaynak ve faydalı içeriklerle doldurduktan sonra sitenize gelen ziyaretçileri müşteriniz haline getirebilir böylece üye oldukça sizlerde daha fazla para kazanabilirsiniz tabiki bu işin bu kadar kolay olduğunu ülkemiz için hiç düşünmüyorum ancak buda bir fikir olarak değerlendirilebilir.

Emlak

Gayrimenkule veya mülk satın alma imkanına sahipseniz, bir kazanç olarak mülkiyeti bir yatırım olarak tutabilir, hatta kiralayabilir veya satabilirsiniz.

Yatırımlar

Mevcut olan paranızı bir şeye yatırabilirsiniz güncel oranları takip ederek düşüş/kalkış inceleyerek yapacağınız hamleler ile sizlerde epeyi para kazanabilirsiniz önce tecrübe kazanmak için tavsiyemiz düşük miktarlarla başlamanızdır.

Bir önceki yazımız olan Cut4Links İle Link Kısalt Para Kazan başlıklı makalemizde internetten para kazanma, link kısaltma servisi ve tıklat para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status