Annem Babam Ayrı Bana Burs Çıkarmı ?

Her yeni öğretim yılında öğrenciler burs alır ve bu burslar ile geçimlerini sağlamaya çalışırlar ülkemizde bu bursu alması ayrı bir dert iken harcaması ayrı bir derttir. Sebebi bariz ortada değilmi sizcede gerçek anlamda az bir miktar nacizane görüşümü söylemek isterim elbette siz gayret edip bu bursu almaya çalışıyorsunuz yada maddi olanaklarınız için bu burs sizlere veriliyor ancak siz bu para ile sadece yemek masraflarınızı dahi zor karşılıyorsunuz.  Ailem beni bu zamana kadar getirdi bende daha fazla yük olmak istemiyorum diyorsanız sanırım yarım zamanlı olsada bir işe girmeniz gerekebilir şuanki yaşam koşulları ile öğrenci olmak gerçekten zor.

Şimdi konumuza gelecek olur isek evet alma şansınız var tabiki ancak sıra size gelirse , bu burs’a başvuran onlarca kişi arasındasınız ve sizden daha kötü durumda olan insanların olacağınıda unutmadığınızı var sayıyorum. Sizlerde o öncelikli listesi dediğimiz bölüme dahil oluyorsunuz ancak sıranın size geleceği halen bir muammadır benim gözümde. Çoğu zaman geldiği söylensede bence aslında bir şans faktörüde vardır. Zaten sizlerin durumu devletimizin gerekli kurumlarında saklanmakta , sizlerin durumunu sizden daha iyi bilen bir sisteme sahip diyebiliriz. Sizlerin içi rahat etmiyorsa yada büyükleriniz için bu durum can sıkıntısı yaşatıyorsa istenilen dilekçe ve evrakları hazırlayıp yurtkur’un yolunu tutabilirsiniz .

Şuan yayınlanan verilere göre üniversite öğrencilerinin lisans bursu 470 TL’ den 500’ ye yükseltildi , yüksek lisans bursu 940 TL’den 1000 TL’ye doktora burs ise 1410 TL’den 1500 TL’ye yükseldi. Haberlerde verilen bilgilere bakarak siz değerli okurlara alınacak burs ücretlerini sundum. Verdiğimiz bilgilerin çoğunluğunu sizler için çevremdeki üniversite bursundan yararlanmaya çalışan gerçek kişiler tarafından derledim demem o ki sizler eğer normal bir lisans bursu ile ayakta kalmaya çalışıyor iseniz gerçekten işiniz epeyi zor olabilir. Umarım ihtiyacı olan herkese burs çıkar ve bundan sonraki hayatlarına bir katkı sağlar.

Bir önceki yazımız olan Tarihlere Göre Burçlar başlıklı makalemizde burç tarihleri, burç yorum ve burçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

6 Comments

  1. Merhaba yaptığınız açıklama gerçekten çok güzel ve anlamlı olmuş. Gerektiği yerde samimiyetiniz ile gerektiği yerde ciddiyetinizle yazmışsınız. Umarım ilerleyen zamanlarda daha iyi yerlere gelirsiniz. Annem ve babam ayrı bana burs çıkar mı diye halen düşünmekteydim Almanya’da yaşıyorduk şuan uzun bir süredir Türkiye’deyiz sayenizde bu güzel makale ile annem ve babam ayrı bana burs çıkarmı konusunu çözmüş oldum sağlıcakla kalın.

  2. Makale için teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı olmuş bende faydalandım yazdıklarınızın hepsine katılıyorum hocam.

  3. Yazı için çok teşekkürler gayet açıklayıcı olmuş , sayenizde bir yeni bilgi daha öğrenmiş olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status