Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır ?

Her gün gittikçe artan fiyatlar, gerekli ihtiyaçların çoğalmasına nazaran gündelik kredi kartı kullanımı gerek cepte nakit taşımamak için bile gerekiyor. Bazı zamanlarda üzerimde nakit yok kredi kartımdan alırım zaten maaşı alacağım öderim daha sonra diyor. Ancak zaten bu aldıklarınızı siz taksitli bile yapsanız bunlar sizin cebinizden çıkacak sadece sizlere zaman tanıyor bu kredi kartları. Ödemelerinizi geciktirirseniz banka siciliniz kirleniyor, düzenli ödemezseniz hesaplarınız askıya alınabiliyor ancak şimdiki duruma göre neredeyse kimse kredi kartsız alışveriş yapamıyor. Bir çok firma daha kolay alışveriş yapabilmeniz için sürekli yeni sistemler geliştirerek sizlere sunuyor. Sürekli büyüyen maliyetler var ancak kredi kartınızın limiti hep aynı kalıyor diyorsanız şimdi yazacaklarım tam sizlere göre.

Bazı bankalar kredi kartlarımı sırf sizler istediniz diye değil onların üstlerinden gelen talimatlar ile ihtiyacı olan herkese kredi kartı verin şeklindeki talimatlar ile verilen bazı kartlar limitlerindende belli olacaktır sizlere 1000 TL’yi aşmayan kredi kartı verirler ancak 100-150 TL civarında yıllık bir aidat keserler hemen ilk alışverişinizde şimdi diyorsunuz ki ben kartı bütçem dara düştüğünde destek olması için aldım ama daha başlar başlamaz benden para kesitler.

Bir çok banka yeni yasalar gereği artık kredi kartı limit arttırma işlemi için sizin için tanımlanmış üst limitinize bakarak BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)  kurallarına istinaden diğer bankalardaki olan problemlerinizi kontrol ediyor, önceki dönemlerdeki aksatmalarınıza bakıyor, diğer banka kredi kartlarınızın toplam limiti BDDK nin sizlere tanımlamış olduğu limitten az ise istediğiniz bankadan banka sicilinize göre kart başvurunuzu değerlendiriyorlar. Neredeyse her bankada aidatı olmayan kredi kartları mevcut bunların ne farkı var der gibisiniz aslında pek bir fark yok ancak diyelimki X bankası X platinum kredi kartına + 3 taksit fazla yapıyor veya X platinum kredi kartına 10 TL fazla puan veriyor tüm aksiyon bundan ibaret.

Kredi kartı limitiniz yeterli değil aklınızdaki soru kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır ? bu konu aslında o kadar zor değil yukarıda söylediğim gibi kredi kartını buldunuz daha küçük çaplı bankalarla başlayın. Yapmanız gerekenlerden biri gelir belgeniz’i hazırlamak, güncel iş-meslek bilgilerinizi hazırlamak daha sonra bu belgeleri bankaya iletmek ilettikten sonra banka talebinizi oluşturur sizlere olumlu olumsuz dönüş yapar. Eğer banka üzerindeki verileriniz güncel ise mobil şube veya internet şubeleri üzerinden kredi kartı limit yükseltme talebi verebilirsiniz.

  • Mobil şubenize girdikten sonra Kartlarım > Kredi Kartı Limit Değişikliği üzerinden yapabilirsiniz.
  • İnternet şubesi üzerinden giriş yaptıktan sonra Kartlarım > Kart Hizmerleri > Limit İşlemleri üzerinden yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Teb Bankamatikten Kartsız Para Çekme başlıklı makalemizde atmden kartsız para çekme, atmden nasıl kartsız para çekilir ve bankamatikten kartsız para çekme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status