En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek istiyen kişilerin akıllarına takılan sorulardan biride bazı bankalar diğer bankalara göre daha kolay kredi verirmi? Eğer sizinde aklınızdan geçen bu soru iste bu soruya evet olarak yanıt verebiliriz. Banklar kolay kredi verebilir tabiki bunun için bazı gerekçeleride yok değil. İlk olarak bankanın sürekli güncellenen kredi politikası. Başvuru yapacağınız bankanın bir hedefi var ise kredi türlerinde daha fazla kitleye ulaşmak istiyor ise kredinin kolay çıkmasından başka olarak iyi bir faiz indirimi sağlayabiliyor.

Bankalar Neden Kolay Kredi Verir?

En Kolay Kredi Veren Bankalar
En Kolay Kredi Veren Bankalar

Örnek olarak vermek istersek normalde kredi notunuz 1500 olması gerekmekte ve en az olarak 6 ay boyunca sigortalı çalışan olmanız gerek diyelim. Banka kendince bir politika yenileyip kredi notu puan şartını 1200 e indiriyor, sigortalı çalışma sınırınıda 2,3 aya indiriyor bazen daha az bile yapma imkanları olabiliyor. Bu tür dönemlerde bankaların müşteri kazanmak hedeflerine ulaşmak için daha kolay kredi verebiliyorlar. Bazı bankalar bu işlemi kısa süreli yapsada bazı bankalar tamamen iş prensiplerini, politikalarını buna yönelik düzenleyebiliyorlar.

Sizler için banka sıralamak bazen size yardımcı olmayabilir bunun sebebinide yukarıda okudunuz zaten politika değişikliği diyebiliriz.

Bazı bankaların ise kolay kredi verdiğini düşünürken faiz oranları karşımıza çıkabilmekte diğer banka oranlarına istinaden epeyi yüksek tutulabiliyor bu oranlar. Bu şekilde aslında çok daha uyguna alacağınız bir krediyi sizlere çok daha pahalıya maal edebiliyorlar. Bankaların kredi kolaylıklarını öğrenmeden önce sizlerde kredi notunuzu öğrenmeniz sizler için fayda sağlayacaktır. Eğer kredi notunuz yeterli seviyede ise bankanın kolay kredi vermesini bırakın ve daha uygun faiz oranlarını değerlendirin. Eğer kredi notunuz yeterli değil ise bu tür işlemlerle uğraşmanın pek manası kalmamakta belirli bir zamana kadar bu zaman dilimi uzayabilir, nedeni ise kredi notunuzun yükselmesi nasıl yükseltebilirim derseniz bankaların tümüne olan borçlarınızı zamanında ve eksiksiz bir şekilde ödemesini sağlayarak zamanla kredi notunuzu yükseltebilir sizlerde kolay kredi alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme
Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuz yükseldikten sonra limit artırım talebide verebilirsiniz, kredi almanız kolaylaşacaktır. Tabii bu süre bu kadar kolay olmayabilir ancak düşündüğünüz kadar zor da sayılmaz. Aslında sizden puanlarınızı yükseltmek için kurallarına uymanızı istemekteler. Yapacağınız masrafları kendi gelirinize göre orantılı seviyede yapmanız halinde gerekli olan dengeyi sağlayabilmektesiniz. Bu kuralı kendinizde uygulamaya başladıktan sonra finans hayatınız olumlu etkilenecektir. Kredi alabilecek belkide hiç krediye ihtiyaç duymadan işlerinizi halledebiliyorsunuz.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Garanti Bankası,Finansbank,Yapı Kredi Bankası,Akbank gibi bankalar bu listede zaman zaman yer alabiliyor. Fibabanka, HSBCI, Bank Pozitif, Odea Bank,İNG Bank gibi bankalar kolay kredi verebiliyor. Her zaman tam bilgi alabilmek için müşteri temsilcisi yada banka sitelerini takip etmek gerekebiliyor. Bilgiğiniz gibi 2018 de yanınlanan bir politika ile 2019 da yayınlanan arasında farklılık olabiliyor. Ancak aklınızda kalmasını istediğim birkaç husus bulunmakta banka kolay kredi verse bile bu kredinin geri ödemesi tarafınızdan olacaktır. Tüm bankaları araştırdıktan sonra gerekli en uygun şart ve koşulları sağlayan banka ile çalışabilirsiniz.

Tavsiye Yazımız : Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir ?

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir ? başlıklı makalemizde aidatsız kredi kartı nasıl alınır, akbank kredi kartı nasıl alınır ve akbank kredi kartı şifresi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status