Ücretsiz Risk Raporu Nasıl Alınır?

e-Devlet sistemine yeni bir hizmet daha eklendi, artık e-Devlet üzerinden sizlerde ücretsiz bir şekilde risk raporunuzu alabileceksiniz ücretsiz diyorum çünkü bir çok firma bu hizmeti ücretli bir şekilde sunmakta. Bankalar, krediler, faziler ile haşır neşir olanların gerçekten işine yarıyacak bir hizmet diyebiliriz. Şimdi sizlere biraz bahsedelim.

Bir kişinin çekmiş olduğu kredileri, ödemesini yapmadığı borçları, faizlerin,kredi kartlarının ödemelerini 10 sene önceki zamana kadar gecikmeye bıraktığınız yani yasal takibe düşmüş olan borçları ve diğerlerini artık ücretsiz görebildiğiniz bir hizmet artık e-Devlet sisteminde sizlere sunuldu.

Şimdi bir çoğunuz bu hizmetten nasıl faydalanabilirim, herkes bu hizmetten faydalanabilirmi diyorsunuzdur. Her e-Devlet şifresi ile giriş yapmış olan kullanıcı ücretsiz risk raporu hizmetinden faydalanabilmektedir. Aklınızda kalmasını istediğim bir diğer husus bu rapor sizler tarafından ayda bir sefer olmak üzere alınabiliyor, buna istinaden kendinizi planlayabilirsiniz.

Sizlerde ücretsiz risk raporunuzu sadece sisteme giriş yaparak alabilirsiniz böylece sizleri kendine bağlı hissettiren ücretli firmaların önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Sizlerde raporunuzda gerekli bilgiler edinip daha sonra banka yolunu tutup kredi talebi ve kredi kartı talebinde bulunmanızı öneriyoruz.


Eğer yapamadım diyorsanız aşağıda bulunan resimleri takip ederek sizlerde ücretsiz risk raporu alabilirsiniz.

E-Devlet sistemine giriş yapın ve arama bölümüne ( Risk Merkezi ) yazın. Çıkan risk merkezi raporu yazısına tıklayın.

e-devlet ücretsiz risk raporu

Yeni rapor’un üzerine tıklayın ve raporunuzun hazırlanması için işlemi başlatın.

e-devlet risk raporu

Raporu görüntülüyebilmeniz için cep telefonunuza gelen şifreyi girmeniz gerekecektir, gelen mesajı silmeyiniz bir sonraki aşamada tekrar lazım olacaktır. Eğer silerseniz bir gün daha beklemek zorunda kalacaksınız. Gün içerisinde sadece bir defa şifre gönderimi olmaktadır.

e-devlet kredi risk raporu

Yukarıda’da yazmış olduğum gibi gelmiş olan şifreyi tekrardan buraya giriniz.

e devlet risk raporu alma

İşlemleriniz tamam artık rahat bir şekilde tüm bilgileriniz gözden geçirebilir gerekiyor ise notlarınızı alabilirsiniz. Her ay raporunuzu yenilemeyi ihmal etmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır ? başlıklı makalemizde kart limit yükseltme, kart limiti arttırma ve kredi kartı işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status