Websitenizin Trafiğini %100 Arttıran Yöntemler

İnternet sitenizin trafiğini arttırmak için çokca yöntem mevcuttur. Her gün girdiğiniz sitelerin neden sürekli arama motorının üst sıralarında karşınıza çıktığını merak ettiniz mi? sizlere internet sitenize nasıl hit kazandıracaksınız bununla ilgili bazı tüyolar vermek istiyorum. Fazla uzatmadan konuya girelim.

Öncelikle bilmelisiniz hit kazanmak çok zor bir şeydir. Çünkü hem içeriğiniz çok olacak, hem içeriğinizi Google’da çokca arayanın olması lazım hem de backlink lazım. Backlink neydi? backlinkin ne olduğunu anlamak için lütfen şu makaleyi 1 dakika ayırarak okuyun.

Bir internet sitesinin temel amacı ziyaretçi kazanıp para kazanmak değildir fakat her insanın amacı sitesine ziyaretçi çekip para kazanmaktır. Ne demek istedik burada? yani her site hit kazanmaya çalışmaz fakat kazanmak istiyorsa kolları sıvayıp uğraşacak,araştıracak ve içeriğini ekleyecek. Popüler konular hakkında içerikler ekleyecek ve bu konular hakkında kendinden başka bir sürü sitenin içerik eklediğini bildiğiniz için SEO konusunda bir şeyler öğrenmeye çabalayacaksınız.

Öncelikle şunu bilmelisiniz, sitenin yaşının çok önemi vardır ve bu tip kriterleri Google belirler. Arkadaşlar öncelikle şunu kabul edelim Çok fazla internet sitesi var ve popüler olan konuları Hem daha önceden çok kişi yazmış Hem de yazmaya devam ediyor. doğal olarak şu soruyu soracağız ben ne yapacağım da onlardan daha üst sıralarda yer alacağım ki bu konuda herkes Google’ın eline bakar.

Hit Arttırma Yöntemleri

1 – Sitenizin içeriğini bilip en popüler konuları hazırlayın

Sitemiz ne ile alakalı ise sadece Bununla ilgili içerik yaparsanız adsense reklamları konusunda  iyi para kazanırsınız. Fakat eğer genel olarak karma içerik girerseniz adsense reklamlarında o kadar da çok kazanmalısınız daralmış içeriye kıyasla. 

Girdiğiniz içerikler mutlaka kaliteli olmalı,kaliteden kasıt uzun uzun saçma sapan yazılar değildir. Böyle yapanlar var destan yazıp kaliteli içerik yaptığını sanan. içeriğinizin kalitesini ziyaretçiye istediğini verdiniz mi  vermediniz mi bu belirler ,anlamsız uzun yazılar değil. Bir yazı söyleyecek bir şeyim var diyorsanız uzun olur. Uzun olması için Söyleyecek bir şey yaratılmaz.

2- Sitenizi güncel tutun

Sitenize ara ara içerik ekleyin, hatta zamanınız varsa günde 4-5 kadar içerik ekleyin. Kendinize bir plan oluşturun ayda 100 içerik gibi gibi. Eğer çok yüksek hit amacınız varsa ve para kazanma amacınız varsa konu sayınız yüksek olmalıdır zaten. Fakat konular dandik ve kimsenin Google’da aramadığı konular olmamalı, popüler ve bilinen konular olmalıdır.

3- Sitenizin belli bir süre boyunca kolay kolay hitlenmeyeceğini bilin

Siteniz belli süre boyunca hitlenmeyeceğini bilmelisiniz. Size para kazandıracak kadar ziyaretçi çeken bir site minimum 1 yıllık olmalıdır ve içerik sayısı +450 olmalıdır. Açar açmaz yüksek ziyaretçi beklemek sizi hayal kırıklığına sürükler.

4- Backlink

Ve en önemlisi backlinktir. Backlink bir sitenin bel kemiğidir diyebiliriz. Nedir backlink? backlink “geri bağlantı” demektir. Yani sitenizin linkinin başka sitelerde geçmesi demektir. Google bu durumda sitenizi “başka yerde bağlantısı geçtiğine göre faydalı” olarak algılar  ve size kalite puanı ekler.

Tavsiye yazı: Yeni açılan site için yapılması gerekenler

Bir önceki yazımız olan WordPress Kategoriye Göre Özel Yazılar Listeleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status