WordPress Kategoriye Göre Özel Yazılar Listeleme

WordPress Kategoriye Göre Özel Yazılar Listeleme makalesine hoşgeldiniz. Bildiğiniz gibi site içi dolaşımı arttırmak önemli bir husustur çünkü ziyaretçi aldığımız kadar onu site içerisinde ne kadar dolaştırdığımızda önemlidir.  Gelen bir ziyaretçinin 1 dakika içinde tekrar çıkıp gitmesi pek başarılı bir optimizasyon örneği değildir.

WordPress Kategoriye Göre Özel Yazılar Listeleme

Bunu bir eklenti ile yapıyoruz.Her ne kadar eklenti kullanımı mümkün olduğunca düşük tutmak gerekse de ben test ettim site hızına bir negatif etkisi yok. Eklenti ile bileşen kısmına güzel bir şekilde kategori yazıları getirilebiliyor. İster kendimiz bir sabit kategori seçip onun içeriklerini getiririz istersek de okunan yazı neyse onunla alakalı kategoride yazıların gelmesini.

Eklenti https://tr.wordpress.org/plugins/list-category-posts/

bu eklentiyi kurunca bileşenlere gidip category post list bileşenini  kullanabiliyoruz.

Eklenti ile ilgili bazı bilgiler

Eklenti bileşenindeki ayarlarda kategori kısmını “current category” olarak bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü böylelikle her ziyaretçi okuduğu içeriğe özel olarak aynı kategorideki yazıları görecektir ve bu en iyisidir,hatta sanırım çoğunuzun bu makaleyi okuma amacı bile böyle bir eklentidir. Ayrıca eklentinin kücük resimler ayarını “single_tgumb” olarak seçiniz  en iyisi budur.

Bir önceki yazımız olan Adsense Çöp Reklamları Engelleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status