Netflix Verilerine Göre En İyi Ve En Kötü İnternet Sağlayıcıları

Şimdi sizlerin içinden bu Netflix nerden çıktı şimdi bizim analizciler bize yeter diyorsunuzdur ancak Netflix tam olarak bir yıl çalışma yaparak verileri toplamış. Türkiyede Netflix üyelerinin internet bağlantı hızlarını kontrol ederek gerekli bilgileri edinmiş. Bütün verileri takip eden Netflix hangi internet sağlayıcısının ne zaman kopmalar yaşanmış ne kadar sürede takılma, donma meydana gelmiş hepsini analiz etmiş şimdi bizde bunları sizlere göstereceğiz. Yapılan analiz ve incelemelere göre Türkiye internet sağlayıcılarının en iyileri ve en kötülerinin listesi.

Yayınlanmış olan bu bilgilere dayanarak bu dönemin en iyisi olarak görünen internet sağlayıcısı Türknet olmuş hem stabil hemde hızlı olarak tanımlanmış. Gerek hız bakımından gerek stabilite bakımından Türknet kullanıcıları filmleri ve ya dizileri kesitisiz stabil bir şekilde izliyor bu şekilde Netflixten iyi bir verim alıyor.

Yapılmış olan testlerle belirttiğimiz gibi Netflix bu listeyi ezbere yapmamakla birlikte bağlantı kalitesi ve de bağlantı hızını göz önünde bulunduruyor bu değerlendirmelerden sonra bizlere gerekli sonuçları gösteriyor.

Görünüşe bakılırsa benimde kullandığım Turkcell Superonline hemen arkasından takipte benim internet hızım 16 Mbps olarak tanımlı ve gayette yeterli verim alıyorum fazlası Türkiyede bildiğiniz gibi masraflı olabilir ki buna bile 90 TL ödüyorum neyse konumuza gelecek olursak listenin en sonunda herkesin tahmin ettiği gibi Türk Telekom var nedense herkesin aklındaki o gibi geldide neyse. Belirtmek istediğim bir nota daha var Vodafone nasıl olurda o sırada üstlere girmeyi başarır anlamadım gerek mobil gerek adsl performansından o kadar şikayet edilen bir firma ilginç olmuş biraz ama belkide hakkını yiyoruz ilerleme kat ediyordur.

Tavsiye Yazı : Netflix’te Şu An Akışta Olan En İyi 10 Film

Bir önceki yazımız olan Google Drive Silineni Geri Getirme başlıklı makalemizde google drive kurtarma, google drive silinen dosya geri getirme ve google drive silinen fotoğraf geri getirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status