Google Drive Silineni Geri Getirme

Artık günümüzde insanlar yanlarında flash dik, harici hard disk, cd kalmadı zaten ama genede herkes artık ceplerinde çantalarıda kalabalık yapmasını istemiyor böylece biz bunları neden taşıyalım diye homurdanıyorlar burada ise imdatlarına tabiki Google Drive geçiyor nedir bu bir çoğunuz zaten biliyorsunuz verilerinizi depolayan ve de dünyanın en popüler bulut depolama sistemlerinden sadece birisi, sizlere bir çok imkan sunuyor. Biz kullanıcılar için gerçekten yararlı olan bu uygulama bizlere zaten kullanışlı geliyor neredeyse internet ortamında Google nin bir parmağı olduğunu söylemeliyiz zaten birçok telefon kullanıcısı ise Android kullanarak zaten bunun içinde oluyor. Telefon hazır hale geldiğinde Google zaten kendi uygulamalarını bir klasör halinde sizlere sunuyor oradan zaten Google Drive ulaşabilirsiniz. Bilgisayar kullanıcıları içinde gerekli uygulaması mevcut yükleyip yada sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere Google Drive üzerinden sildiğiniz bir dosya, fotoğraf gibi yedeklediğiniz şeyleri belirli koşullar altında nasıl geri getirebileceğinizi sizlere anlatmak istiyoruz. Bazen bir yanlışlıktan dolayı yanlış bir dosyayı silebiliyoruz bunun önemli olduğunu anladığınızda iş işten geçebiliyor ancak zaten Google bu tür yanlışlıklar olmaması için gerekli tüm çalışmaları yapmış.

Gerekli şartı tahminimce 30 gün olması. Tabiki başka bulut depolama sistemleride sizlere sunduğu gibi Google Drive’de sizlere 30 gün içerisinde geri dönüşüm kutusuna giderek geri alabilirsiniz böylece önemli olan dosyayı kurtarabilirsiniz.

Eğer dosyanızı bulamıyorsanız silinmiş görünüyor ise genede sizlere Google yardımcı oluyor kurtarmanız için  https://support.google.com/drive adresine gidiyorsunuz daha sonra sağ üstte bulunan bize ulaşın bağlantısına tıklayarak derdinizi anlatın. Dosya hakkıda gerekli bilgileri vermeyi unutmayın Google Drive ekipleri tarafından sizlere gerekli bilgileri verecektir. Gerçekten önemli dosyalarda bu şekilde kurtarma sağlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemi gerçekten ihtiyacınız olduğuna emin olduğunuzda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yöntemler ile Google Drive silineni geri getirme işleminiz tamamlanmış oluyor.

Tavsiye Yazı :  Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Ve Çözümü

Bir önceki yazımız olan İnternet Bağımlılarının Kullandığı Cümleler başlıklı makalemizde internet bağımlıları nasıl belli olur, İnternet bağımlılığı ve internet bağımlısı nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status