Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Ve Çözümü

Google Play Store’de son zamanların en çok rastlanmaya başlanan problemlerinden biri ( İndirme Bekleniyor ) hatası bu yazımızda sorunu nasıl giderebileceğimizi göreceğiz.
Bu sorunu genel olarak yüksek yer alan dosya boyutu ağır olan oyun ve uygulamalarda karşımıza indirme bekleniyor diye yazmasıyla biliyoruz.
Evet aslında bu bir hata değil giderilebilir .

Cihazınızın (Arka Planında Güncelleme) varmı diye kontrol edin.

Google Play Store bazen sizlere sormadan yada sizden daha önce izin almışsada diyebiliriz aslında buna arka planda uygulama güncelleme yapabilir ve sizin sıkıntınızın sebebi bu olabilir.
Eğer yapıyor ise nerden mi göreceksiniz hemen söyliyeyim Google Play Store’ye girin soldaki menüye tıklayın ve uygulamalarım bölümüne geçin ve oyunlarım ı seçin.
Şimdi açılan bölümde güncellemeler menüsünü göreceksiniz oraya giderek kontrol edin.
Eğer Google Play Store telefonda güncelleme yapıyorsa ise , güncellemelerin son bulmasını bekleyin daha sonra tekrar deneyin.

Google Play Store’de uygulamaları otomatik güncelleme ayarı.

Google Play Store’de güncelleme ayarları bölümündeki uygulamaları otomatik olarak güncelle ayarlarını değiştirdiyseniz Google Play Store İndirme Bekleniyor hatası ile karşılaşabilirsiniz.
Bu bozulan ayarları hemen değiştirmek ister iseniz yada kontrol etme ihtiyacı duyarsanız Google Play Store’ı açın Sol üstte bulunan üç çizgi olan menüye basınız ve burda açılacak olan ayarlar bölümüne gidin.
Açılacak olan bölümde Genel Ayarlar Menüsü sizi karşılıyacaktır ( Uygulamaları otomatik olarak güncelle ) menüsüne giriş yapın. Gerekli uyugulamaları kendi isteğinize göre ayarlayın.

  • Uygulamaları otomatik güncelle
  • Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle. (veri ücreti alabilir)
  • Uygulamaları yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle.

Uygulama “indirme Bekleniyor” Sorunu

Genellikle yukarıda işlem bu sorunu ortadan kaldırır fakat arka planda güncelleme işlemi yoksa şu işlemleri uygulayın.
Ayarlar’a girin / Genel sekmesine tıklayın / Uygulamalar menüsünden “Google Play services for Instant Apps” uygulamasını bulun ve açın .
Depolama seçeneğine girip “verileri temizle” ve “Önbelliği sil” işlemi eksiksiz yapınız. Bu işlemi yaptıktan sonra bir daha giriş yapmanızı isteyebilir.

Google Play Store Verilerini Temizleme

Şimdi yukarıda bulunan tüm seçenekleri denediniz ama hiç biri işinize yaramadı ise bir üstte uyguladığımız Google Play services for Instant Apps uygulamasının verilerini temizleme seçeneğini aynı şekilde Google Play Store yapalım.
Ayarlar/ Genel/ Uygulamalar/ Google Play Store uygulamasına giriniz.
Tekrar Depolama bölümüne tıklayın ve Verileri temizle seçeneği ile önbelli sil işlemlerini yapın yanlız dikkat edin Google Play Storeden hesabınızı kaldırabilir tekrardan giriş yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Böylece indirme bekleniyor hatası çözülmüş olacak.

Büyük Bir Uygulama İndirme ”Kablosuz Bekleniyor”

Birçok uygulama yüksek boyutlu olduğu için kablosuz bağlantı gerektirebiliyor.
Mobil veriden indirmek hem paketinizin sağlığı hemde cebinizin sağlığı için biraz sakıncalı olabilir.
Aslında bu nedenle Google Play Store sizlere Mobil veriden indirme sağlamadan önce aşağıda yazdığım gibi bir uyarı verebilir.
Sadece kablosuz ağlardan indirme seçeneğini daha önceden seçti iseniz vede şimdi mobil veriden indiriyim diyorsanız kablosuz bekleniyor uyarısı önünüze çıkaçaktır.
Telefonunuzu veya tabletinizi Kablosuz ağa bağladığınız zaman ( Kablosuz Bekleniyor ) ibaresi indiriliyor şeklinde olacaktır.
Eğer kendi verinizden indirmek istiyor iseniz , mevcut olan indirme işlemini iptal edin daha sonra yeniden yükle butonuna basın.
Daha sonra Kablosuz seçeneğini işaretlemeden devam et dediğinizde indirebilirsiniz veya Kablosuz ağına bağlanıp indirme işlemine devam edebilirsiniz.

Kısa Pratik Deneme Çözümü : Ayarlardan Saat & Tarih bölümünü otomatik olarak ayarlayın düzelme ihtimali var.

Yukarıda yazdığım işlemleri sırası ile deneyerek istediğiniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyoruz.
Böylece Uygulama indirilemiyor sorunu tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz İndirme başlıklı makalemizde adroid ücretsiz uygulama indirme, adroidte ücretli oyunları ücretsiz indirme ve android paralı oyunları ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status