Google Asistanın Android Mesajlar Desteği

Çok uzun süredir bildiğimiz gibi Apple’nin telefon asistanı Siri Türkçe dil desteğini sunuyordu bir çok insanıda kendine bu yönden çekmeyi başarmış diyebiliriz aslında. Bir süredir Bixby in Türkçe versiyonu ne zaman gelecek halen cevaplanmamış bir soru Samsung’un çalışmaları hızlandırdığı söylenildi ama bizim ülkemize ne zaman gelir sizce? tabiki genelde sonlara doğru yada hiç biz buna alışkınız. Asıl bombayı zaten Google patlattı Google Asistanı kısa süre önce ülkemiz için Türkçe dil desteğini alarak çok sevildi kullanılmaya başlandı. Google asistan ve de mesajlar uygulaması güzel bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Android cihazlarınızdan mesaj uygulamanızda’da Google asistanı kullanabileceksiniz. Nasılmı hemen detayları anlatalım;

Android sisteminiz üzerinde yüklü olan Android Mesajlar, artıık Google asistanla daha rahat ve pratik oluyor. Bir arkadaşınızla mesajlaştığınızı var sayalım sizlere bir anda dışarı çıkacaksınız hava durumunu öğrenmek için uygulamadan ayrılmadan Google asistan yardımı ile mesajı doğrudan iletebileceksiniz. Bu sadece bu konuda geçerli değil bir çok konuda sizlere kısayoldan yardım sağlayacaktır. Bir yere gidiyorsunuz ancak sokakta ne adres var ne bir yer ismi Google asistanı kullanarak konumunuzu konuştuğunuz kişiye hemen iletebilirsiniz, başka bir örnek sunmak istersek bir grup konuşmasındasınız ve oynanan maçın skorunu öğrenmek istediniz uygulamadan çıkmadan hemen Google asistan yardımı ile sizlere doğru sonucu vererek mesaj olarak göndermenizi sağlıyor.

Tabiki henüz birleşme başlamadı kısa süre içerisinde İngilizce dilinde uygulanmaya başlayacak. Türkçe diline ve de diğer dillere ne zaman geçer bu halen bilinmeyen bir konu. Tek derdimiz Google asistan’ın uzun süre bekleyişten sonra Türkçe dil desteğine geçtiği kadar gecikmez. Aslında ne kadar uzun sürsede biz beklemeye alışkınız.

Tavsiye Yazı :WhatsApp Herkesten Silinen Mesajları Görme

Bir önceki yazımız olan Google Drive Silineni Geri Getirme başlıklı makalemizde google drive kurtarma, google drive silinen dosya geri getirme ve google drive silinen fotoğraf geri getirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status