Atom Bombası hakkında korkunç bilgiler

Atom bombası popüler bir bombadır değil mi? hepimiz duymuşuzdur. Bildiğiniz gibi 1945 yılında Nagazaki ve Hiroşima‘ya atom bombası atıldı. Japonyanın Amerikan donanmasına yaptığı saldırıya karşılık Amerika Birleşik Devletleri tarafından kullanılan atom bombası, Japonya’yı ağzını açma şansı dahi vermeden teslim ettirebilecek kadar güçlüydü.

Gelecek için bıraktığı iz

Gelecek adına çok büyük zararları vardır. Patlatıldığı bölgede kolay kolay bitki yetişmez ve insanlar 100 yıl sonra bile sakat doğabilir. Çünkü çok ciddi miktarda radrasayon bırakır. Amerika kendi ülkesinde klimortonda gizli denemeler yapmıştır. Yıllar sonra bu denemelere yakın bölgelerde engelli doğum oranı çok cidi miktarda artmıştır. Aynı zamanda deneyde yer alan askerler kanser olmuştur fakat medyadan gizlenmiştir.

Bombanın yıkıcı gücü

Bir bomba nasıl patlıyor olmalı ki bir şehri komple yoketsin? bırakın bir şehri, 500  metrelik  bir alanı bile dümdüz edebilecek bir bomba düşünebiliyor musunuz? bunu bile düşünmek zorken koca şehri yokeden bombanın gücünü siz düşünün. Atom bombası patlayınca ortaya çıkan güç bir fırtına gibi  ilerler, ilerleyen bu güç önüne gelen maddeye çarparak paramparça eder.

17.000 Nükleer başlık

Kullanılmayı bekleyen tam 17.000 tane nükleer bomba var dünyada. İnsanlık için bir tehdit olan bu silahlar bir devletin hatalı politikasıyla dünyayı kan gölüne çevirebilir. Başta Amerika ve Rusya olmak üzre çok sayıda atom bombasına ve türevlerine sahip ülke var.

140.000 İnsan öldü

Japonyaya atılan atom bombasında toplam 140.000 insan hayatını kaybetti. 1945 yılının bilimiyle şimdiki bilimi kıyaslayınca bir nükleer bombanın en az 5 milyon insanı rahatlıkla öldürebileceğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Zengin 10 İnsanı başlıklı makalemizde en zenginler listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status