Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

Zenginleri biliriz etrafında bolca sahte insan,  sahte tavırlar, lüks yaşamlar… Ancak bazı zenginler devletlerle yarışacak kadar çok paraya sahip. Dünyanın en zengin insanlarının listelesini hazırladık bakalım sizi şaşırtabilecek miyiz? listedekiler kişisel paradır,kurumların parasıyla karıştırmayın.

1- Bill Gates

$86.0 milyarlık servete sahip. Amerikalı olan Bill Gates, Microsoftun sahibi. Büyük ihtimal bu yazıyı okurken kullandığınız bilgisayar bir windows sürümüdür, işt Bill Gates bunun sahibi.

2- Warren Buffet

$75.6 milyar servete sahip. Amerikalıdır ve Berkshire Hathaway ın sahibidir.

Berkshire Hathaway dünyanın en büyük 2.holding şirketidir. Aynı zamanda buranın yönetiminde Bill Gates de bulunmaktadır.

3 – Jeff Bezos

$72.8 milyar dolar servete sahip. Amazon.com gibi devasa alışveriş sitesinin sahibi. Amazon.com aynı zamanda yan hizmetler sunuyor, örneğin dev sitelere sunucu ve depolama özelliği gibi.

4 – Amancio Ortega

$71.3 milyar dolar serveti var. Zara ve Indıtex‘in sahibi. Bu 2  marka giyim üzerine, zaten zarayı biliyorsunuz. Çokca yan kuruluşları vardır.

5 – Mark Zuckerberg

$56.0 milyar doları var. Mark zaten herkesin bildiği gibi facebook.com un sahibi.

6 – Carlos Slim

$54.5 milyar dolara sahip. Kendisi meksikalı ve istenin amerika dışındaki tek adamı. América MóvilGrupo Carso nun sahibidir.

7 – Larry Ellison

$52.2 milyar dolara sahip. Oracle şirketinin sahibi, oracle bir yazılım şirketidir. Oracle çok büyük bir yazılım şirketidir, öyle ki kendisinden büyük olan tek yazılım şirketi microsofttur.

8 – Charles Koch

$48.3 milyar dolara sahip. Koch Industries’in sahibi.

9 – David Koch

$48.3 milyar dolara sahip. Yukarıdaki Koch şirketinin ortağı, sanırım para konusunda da ortağı

10 – Michael Bloomberg

$47.5 milyar dolara sahip. Bloomberg L.P. nin sahibi.

Bir önceki yazımız olan "İşte bu" Diyeceğiniz 10 Adet Kişisel WordPress Teması başlıklı makalemizde wordpress personal theme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status