Adsense’dan Ayda 500 TL Nasıl Kazanılır?

Adsense ile para kazanmak isteyenler kendilerine hedefler koyuyorlar. 500 TL,1000 TL gibi. Öncelikle şunu bilmeliyiz,  bu iş bir uzmanlık işidir. Yani Adsense ile para kazanırken kendinizde gelişiyorsunuz,insanları çözüyorsunuz. Neye tıklıyorlar,neyle ilgileniyorlar,reklam yerleşimi nasıl olur,hangi sektörler cok para kazandırır vs vs.

Tavsiye Yazı:  Adsense En Çok Kazandıran Sektörler

Adsense’dan Ayda 500 TL Nasıl Kazanılır?

Öncelikle eğer yabancı bir siteniz varsa 500 TL kazanmanız daha kolaydır fakat bu sefer hem ingilizce gerekir hem de daha fazla rekabetin içine girmiş olursunuz. Türkçe siteniz varsa daha fazla ziyaretçi gerekir çünkü TL üzerinden para kazanacaksınız. Ortalama genel bir blog bugün 500 TL kazanmak için en az 3k ziyaretçiye sahip olmalıdır fakat reklam yerleşimi iyi olmalıdır. Sektöre göre kazanç değişecektir, misal bugün bir banka sitesinin 2k ziyaretçiyle 500 TL üzeri kazanması mümkündür. Zaten yukarıda en çok kazandıran sektörlerle ilgili makale linki verdim.

İşe yarar bir miktar kazanmak için ziyaretçi sayınızı daima yükseltmeye çalışın. Ziyaretçiyi reklama boğmayın fakat reklam yerleşimi de çok iyi olsun. En önemlisi de aylık 200 TL bile kazanmıyorsanız reklam koymayın,hitinizi yükseltip öyle reklam koyun en azından temiz olur siteniz. Ayrıca içerik hazırlarken dikkatli hazırlayın, çok kısa olmasın ve ziyaretçiyi site içinde dolaştırmaya çalışın. Örneğin bir  makaleniz var ve bu makalenin benzerlerini yapıp iç linkleme yaparak “şu makaleyi okumanızı öneriyoruz” gibi bağlamalar yapın. İnternet sitenizde geçirilen süreye göre daha fazla para kazanıyorsunuz, bir ziyaretçinin sitenize geldikten 30 saniye sonra reklam tıklaması yapmasıyla, 5 dakika sonra tıklama yapması farklıdır.

Örneğin yukarıdaki reklam yerleşimi oldukça iyidir. Ziyaretçinin ilgi alanına girmemesi mümkün değildir reklamların. Aynı zamanda  reklamlar içeriğe zarar vermiyor,içerik bölümü temiz. Reklam yerleşimi için çok çözüm var örnekler bitmez. Mantığı kullandıkça daha iyi yerleşimler bulunacaktır. Aynı zamanda reklam performansı izlemek mümkün, adsense panelinizden en çok tıklanan ve az tıklanan reklamları görebilirsiniz. En çok tıklananları bırakırsınız ve en az tıklanan reklamın yerini değiştirerek deneyler yaparsınız, bu iş oldukça zevkli.

Tavsiye Yazı: Sitenizdeki reklamları chrome eklentisiyle tek tuşla yönetin(samimiyetle öneririm bunu)

Bir önceki yazımız olan Adsense Çöp Reklamları Engelleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status