Adsense’den En Çok Kazandıran Sektörler

Adsense yayıncıları genellikle tecrübe kazandığı vakitlerde başka siteler açma yoluna giderler. Bunun sebebi çok kazandıran sektörlere özel site açarak daha fazla para kazanmak istemeleri. En çok kazandıran  adsense kelimeleri ve sektörleri genellikle aynıdır. Rekabet arttıkça kazanç çoğalır yayıncı açısından.

Finans Siteleri

Finans siteleri kazandırır. Finas sitelerinin çok kazandırma sebebi hem sermaye sahibi kişiler tarafından elde tutulması hem de rekabetin olmasıdır. Bugün “kredi” kelimesinde reklam verecek olanlar ciddi rekabete girmektedirler. Dolayısıyla rekabet yayıncıya yarar.

Araba Sitesi

Arabayla alakalı bir site eğer iyi ve kaliteli yapılırsa çok ciddi paralar getirir. Hatta finans sitesini geçebilir çünkü arabalar birim olarak pahalı ürünler olduğu için,markaları genellikle büyük olduğu için ve rekabeti de olduğu için iyi para getirir.

Sağlık Sektörü

Sağlığın hitap etmediği  kesim yoktur. Her kesime hitap eder ve tıklama oranları genellikle fazla olur çünkü sağlık dediğimiz gibi bütün insanlara hitap eder.

İngilizce içerikli site

İçeriği ingilizce olan ve tüm dünyaya hitap eden siteler  çok fazla kazandırır. Örneğin dolar TL’nin katları yani siz düşünün

Bir önceki yazımız olan WordPress Sol/Sağ Tarafa Sabit Reklam Ekleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status