Adsense Çöp Reklamları Engelleme

Adsense yayıncıları sitesindeki kazançlarını arttırmak için belli başlı optimizasyonlar yapıyor. Sitenizdeki gereksiz reklamları yani çöp denilen reklamları engellemek kazancınızı arttırmanıza katkı sağlayabilir. Bu engelleme işini adsense panelinden yapabiliyorsunuz fakat ben size çok daha güzel bir yöntem sunacağım bu yazıda.

Özet: Bu eklenti ile reklam istatistiklerinizi anlık görebilir,beğenmediğiniz bir reklamınıza anlık müdahale ile engelleyebilir,gerekirse reklam vereni komple engelleyebilirsiniz. Ayrıca eklentinin analytics ve bazı diğer Google servisleriyle entegre olanağı vardır. Temmuz ayında eklenti sadece Analytics ve Adsense konusunda hizmet verecek olup diğer özelliklerini kapatacaktır ki zaten diğer özellikleri gereksiz. Eklentinin Analytics kısmı ayrı bir efsanedir,günlük istatistikleri anlık olarak  panelinden yansıtır. Panel dediğim bildiğiniz sağ üst köşedeki ikonuna tıklayınca gelen ekran.

Google Publisher Toolbar

Bu eklentiyi tarayıcımıza kuruyoruz ve adsense ile analytics entegresini sağlayabiliyoruz. Sonra bu eklenti tarayıcının sağ üst köşesinde var oluyor ve sitemizdeki adsense reklamına müdahele şansımız oluyor.

Aşağıdaki görselde arayüz gösterilmiştir. Arayüzde  siyah çizgi içersine aldığım kısmına tıklayınca reklam detayları  gelmektedir ve isterseniz reklamı engelle şansına erişirsiniz tek tuşla. Gerçekten pratik bir iş

Reklamı engellemek istediğinizde yukarıda da yazdığımız gibi çizgi içersine aldığımız alana tıklayıp detaylara gidiyorsunuz. Ardından aşağıdaki görsel size yapabileceğiniz işlemleri  gösteriyor zaten.

Bir önceki yazımız olan Adsense'den En Çok Kazandıran Sektörler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status