Adsense Feed İçi Reklam Nasıl Eklenir?(WordPress İçin)

Adsense reklam stilleri gün geçtikçe gelişiyor. Son zamanlarda ortaya çıkan reklam biçimlerini uygulamasanız bile görmüşsünüzdür. Örneğin blog yazıları arasında görünen  sanki site içi bir makaleymiş gibi  görünen reklam türü.

Feed İçi Reklamlar

Fed İçi Reklam yani blog listesi içi reklam demektir. Blog yazılarınızın listesinin arasına uyumlu şekilde kendini yerleştirir. Zaten bu reklamın  tipini,rengini  ayarlayabiliyoruz.

Örneğin bizim sitemizde 2 adet feed içi reklam mevcuttur. Anasayfamıza giderek 1. ve en alttaki yazıya bakarak görebilirsiniz.

Yukarıdaki gördüğünüz gibi adsense panelinizin reklam ekleme kısmında feed içi reklamlara tıklıyoruz.

  Tavsiye Yazı: Adsense Uyumlu WordPress Temaları

tıkladıktan sonra 4 seçenek gelecek. Reklamın görüntülenme biçimi bunlar. Açıklamaları zaten yazıyor olacak altlarında. Herhangi birini seçebilirsiniz.

Ardından reklamı düzenleme bölünmü gelecek. Bu bölümde reklamın arkaplan rengini,yazı tipini seçeceksiniz. Ben yazı tipini roboto da bıraktım çünkü gayet uyumlu ve dengeliydi. Arkaplan rengini kendinize göre seçin fakat şu var ki her renk seçilmiyor çünkü uyumlu olmalıdır diye hata geliyor.

 

Reklamınızın ayarlarını halledip kaydet ve kodu al diyorsunuz. Ardından gelen kodu kopyalıyorsunuz,kodu sitemizin index.php bölümündeki post kısmına yerleştireceğiz.

 

Kopyaladığım Kodu Nereye Yapıştıracağım?

Kopyaladığınız kodu sitenizin index.php şablonuna yapıştıracaksınız. Ama neresine? content bölümünün içinde herhangi bir yere. Zaten 3-4 denemeden sonra istediğiniz gibi yerleştireceksiniz. Birden fazla bu tür reklam ekleyebilirsiniz.

 

Tavsiye Yazı  Adsense Nedir?
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • arin
  4 hafta önce

  hocam keşke daha detaylı anlatsaydınız.
  fiyatperformans.org siteme ekleyemedim 🙁

  4
  • kadir
   4 hafta önce

   icerik bugun guncellenecektir.

   4