Adsense Feed İçi Reklam Nasıl Eklenir?(WordPress İçin)

Adsense reklam stilleri gün geçtikçe gelişiyor. Son zamanlarda ortaya çıkan reklam biçimlerini uygulamasanız bile görmüşsünüzdür. Örneğin blog yazıları arasında görünen  sanki site içi bir makaleymiş gibi  görünen reklam türü.

Feed İçi Reklamlar

Fed İçi Reklam yani blog listesi içi reklam demektir. Blog yazılarınızın listesinin arasına uyumlu şekilde kendini yerleştirir. Zaten bu reklamın  tipini,rengini  ayarlayabiliyoruz.

Örneğin bizim sitemizde 2 adet feed içi reklam mevcuttur. Anasayfamıza giderek 1. ve en alttaki yazıya bakarak görebilirsiniz.

Yukarıdaki gördüğünüz gibi adsense panelinizin reklam ekleme kısmında feed içi reklamlara tıklıyoruz.

  Tavsiye Yazı: Adsense Uyumlu WordPress Temaları

  Tavsiye Yazı: Adsense Çöp Reklamları Anında Engelleme Nasıl Yapılır? (bu yazıyı özellikle öneriyorum)

  Tavsiye Yazı: WordPress Sol/Sağ tarafa sabit reklam ekleme (mobil ve masaüstü ayrımlı tek kodlu)

 

tıkladıktan sonra 4 seçenek gelecek. Reklamın görüntülenme biçimi bunlar. Açıklamaları zaten yazıyor olacak altlarında. Herhangi birini seçebilirsiniz.

Ardından reklamı düzenleme bölünmü gelecek. Bu bölümde reklamın arkaplan rengini,yazı tipini seçeceksiniz. Ben yazı tipini roboto da bıraktım çünkü gayet uyumlu ve dengeliydi. Arkaplan rengini kendinize göre seçin fakat şu var ki her renk seçilmiyor çünkü uyumlu olmalıdır diye hata geliyor.

 

Reklamınızın ayarlarını halledip kaydet ve kodu al diyorsunuz. Ardından gelen kodu kopyalıyorsunuz,kodu sitemizin index.php bölümündeki post kısmına yerleştireceğiz.

 

Kopyaladığım Kodu Nereye Yapıştıracağım?

Kopyaladığınız kodu sitenizin index.php şablonuna yapıştıracaksınız. Genellikle recent posts,content,post list kısımları olur,bu kısımlarına altına direktman adsense reklamını yerleştirmeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Jetpack Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde jetpack ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

6 Comments

  1. Merhaba. benim index.php dosyam aşağıdaki gibi. feed içi reklam kodunu nereye yapıştıracağım acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status