8 Katmanlı Web Hakkındaki Komplo Teorileri

Çadequateça dillendirilen bu büyük komple teorisine göre internet çeşitli seviyelerden oluşmaktadır. Bu teori henüz ispat edilemese de birçok kişi tarafından kabul edilmektedir. Bu komple teorisine internet 8 katmandan oluşur. 3. Seviyede Deep internet başlar.

Yaygın inanışın aksine net bilgini depolandığı bir yer değildir. İnternet, verilerin terminaller arası aktarılan bir iletişim ağıdır. Deep web, zeki bilgisayar kullanıcıların kendi sunucularını oluşturup, çeşitli web page ve içeriklere herkesin ulaşmaması için kurdukları bir ağ şeklidir.

1.Seviye: floor internet:

Herhangi bir net kullanıcısının rahatlıkla ulaşabileceği internet siteleri bu katmandadır. fb, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya siteleri ve haber siteleri bu ağdadır.

2.Seviye: Bergie net:

Engellenemeyen +18 içerikler barındıran siteler bu katmanda bulunmaktadır. Genellikle bu siteler arama motorlarında karşınıza erken çıkmaması için istiyerek son sıralara atılmıştır.

3.Seviye: Deep internet:

Bu katmandan sonra kullanıcılar bu katmandaki sitelere girmek için Proxy kullanmak zorundadır. Bu seviyedeki siteler ‘’.onion’’ uzantısına ait değillerdir. Bu katmandaki siteler arama motorlardan engellenmiş olarak tanımlanırken, genellikle yasa dışı satışların yer aldığı iddia edilmektedir.

4.Seviye: constitution web:

Bu katmanda iddaa edilenlerden birkaç şey söyleyecek olursak  sonuçları skorları önceden belirlenmiş maçlar, vereceğiniz parayla insan öldürebilen katiller, korkutucu deneyler, insan satışı ve devletler için çalışan casusların bulunduğu iddia edilmektedir.

5.Seviye: Marina net

Bu katman ismini dünyada bilindik en derin çukurdan almıştır. Bu katmanın varlığı çadequate uçuk olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise dünyadaki helloç kimse bu katmana ulaşamamıştır. Şu anki olan imkanlarla teknolojinin yetersiz olduğu ve yalnızca kuantum bilgisayarlarının bu katmana giriş yapabileceği iddia edilmektedir.

6.Seviye: İsimsiz

Bu seviye hakkında helloç kimse bir bilgiye sahip değildir. Birtek bu seviyenin en tehlikeli katman olduğu hakkında bir söylenti vardır.

7.Seviye: The Virus/Fog Shoup:

İnsanlar arasında savaş yeri olarak bilinir. Yine bu seviyeyle ilgili hiçbir şey bilinmez. Savaş alanı bu katmanın teorisi her kullanıcı bir diğerinin ulaşamaması için karşıdakini engeller.

8.Seviye: The Primarch system:

Teorilerde bu katman net’in son noktası olarak bilinir. hiçbir devletin ya da kimsenin bir bilgi sahibi olmadığı ‘’Primarch device’’ tarafından yönetildiği iddia edilir. Bu katman hakkında farklı bir bilgi yoktur.

Tavsiye Makalemiz : Deep Web’e Nasıl Girilir ?

Bir önceki yazımız olan Netflix Verilerine Göre En İyi Ve En Kötü İnternet Sağlayıcıları başlıklı makalemizde netfilix türkiye internet hızı, netflix internet sağlayıcıları hızları ve netflix türkiye hızı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status