6 Adımda Home Ofis Şeklinde Çalışmaya Başlamak

6 Adımda Home Ofis Şeklinde Çalışmaya Başlamak

6 Adımda Home Ofis Şeklinde Çalışmaya Başlamak
6 Adımda Home Ofis Şeklinde Çalışmaya Başlamak

Home ofis çalışma yöntemi; küçük işletmeler, telekomünikasyon şirketleri, çeşitli çizim veya grafik projeleri üzerinde çalışanlar ve yazı yazma şeklinde farklı iş alanları için tercih edilebiliyor. İster bir stüdyo dairede isterseniz de evinizin özel bir bölümünde home ofis çalışma sistemini uygulayarak konforlu bir ortamda para kazanmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Ancak bu yöntemle çalışmaya başlamak için bazı adımları uygulamanız gerekiyor. İşte, home ofis için atılması gereken 6 adım:

  1. Home Ofis İçin Gerekli Alanı Belirleyin

Home ofis olarak belirlediğiniz alan, mümkün olduğunca diğer ev halkı faaliyetlerinin yapıldığı alanlardan ayrı olmalıdır. Home ofis ortamınızın gürültüyü ve diğer dikkat dağıtıcı sesleri ortadan kaldıran bir kapıya sahip olması çok önemlidir. Bir odanın tamamını ev ofisinize ayıramazsanız bile, küçük bir kitaplık ve bilgisayar özel bir çalışma alanı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, küçük bir masa, odanın belli bir köşesine home ofis görünümü vermek için de yeterli olacaktır.

  1. Çalışma Alanınız İçin İhtiyaçlarınızı Tespit Edin

Home ofis işine başlamadan önce, bilgisayar, bilgisayar masası, sandalye ve işiniz ile ilgili materyallere ihtiyacınız olacaktır. Çoğu home ofiste, tarayıcı ve yazıcı gibi bazı ofis makinelerine de ihtiyaç duyulacaktır. Bir asistan ya da diğer çalışanlar için toplantı alanına ihtiyacınız olabilir. Bunun için birkaç kullanışlı sandalye edinmeyi ihmal etmeyin.

  1. Home Ofisinizin Bütçenize Uygun Olarak Dizayn Edin

Ekonomik şartların izin verdiği ölçüde öncelikli ekipman ve mobilyaları satın alıp zaman içinde diğer ihtiyaçları ilave edebilirsiniz. Uzun ömürlü olması açısından bilgisayar ve diğer yardımcı cihazları, kaliteli olanlar arasından seçmeye özen gösterin. Ayrıca, mobilyaları daha ekonomik olması bakımından ikinci el eşya veya spot ürün satan dükkanlardan da satın alabilirsiniz.

  1. Ofisinizi Çalışmayı Teşvik Edici Bir Şekilde Dekore Edin

Ofis alanınız ne kadar hoş ve çekici olursa, orada geçirdiğiniz zamandan daha fazla zevk alırsınız ve bu da verimliliğinizi arttırır. Eğer ofisiniz, herhangi bir pencereden doğal ışık almıyorsa, güneş ışığının birçok avantajından yararlanmak için tam spektrumlu aydınlatmalar kullanmayı deneyin. Ayrıca kullandığınız eşyaların aşırı rahat olmayan ve uykunuzu getirmeyen türden mobilyalar olmasına dikkat edin.

  1. Gerektiğinde Ayrı Bir Depo veya Arşiv Bölümü Oluşturun

Tüm dosyalarınızı veya sarf malzemelerinizi home ofisinizde saklama imkanınız yoksa; çatı katı, bodrum katı veya dolabınızdaki başka bir bölümde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca, belgeleri ve kayıtları bilgisayarınızda tarayarak kağıt depolama için gereken alanı azaltın. Ancak, bu kayıtları düzenli aralıklarla yedeklemeyi de unutmayın.

  1. Home Ofis Alanınızın Gürültüsüz Olmasına Gayret Edin

Eşiniz ve çocuklarınız, home ofis çalışma konusunda size destek oldukları gibi, aşırı gürültü yapmama konusunda da gerekli desteği vermelidirler. Bunun için eşiniz ve çocuklarınız sizin çalışma saatlerinizde gürültü konusunda daha hassas ve daha saygılı olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2019 Scooter Çeşitleri başlıklı makalemizde honda otomatik motorları, hondanın otomatik motorları ve motorlarda otomatik vites hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status