WordPress:Admin Paneli Beyaz Ekran Hatası Sorununa Çözümler

WordPress admin paneline girişte yaşanan beyaz ekran sorunu her WordPress kullanıcısının başına gelmiştir. En azından sitesinde değişiklik yapmayı sevenlerine başına sıkça gelmiştir diyelim ya da. Bu sorun genellikle kolay bir şekilde çözülmekle birlikte, ya tema değiştirme,ya eklenti durumlarında ya da admin klasöründe meydana gelen değişikliklerden dolayı oluyor.

  Yöntem 1

  • Notepad ++ progragramını indirin
  • Sitenizin wp-config dosyasını indirin ve notepad ++ programıyla açın, ardından üst menüdeki kodlama öğesine tıklayıp karşınıza gelen seçenekler “Utf-8 ( Bomsuz )” seçeneğini işaretleyin ve wp-config dosyasını tekrar sitenize yükleyin

Siteniz açılmış olacaktır.Eğer açılmadıysa aşağıdan devam ediniz

  Yöntem 2

  • FTP ya da cPanel üzerinden sitenizin klasörlerine ulaşın. “wp-content/themes” klasörüne giderek, kullandığınız temanın adını sonuna 1 koyarak değiştirin.
  • Ardından tekrar admin paneline girişi deneyiniz. Eğer sorun devam ediyorsa en son yüklediğiniz eklentinin adını da basitçe değiştirip yine deneyin

Düzelmediyse aşağıdan devam ediniz

  Yöntem 3 

  • WordPress indirin. İndirdiğiniz WordPress dosyalarının içindeki WP-admin klasörünü kullanmakta olduğunuz WP-admin klasörüyle değiştirin. Değiştirmeden önce wp-admin klasörünü masaüstüne bi yedeğini alın. Değiştirme işlemini Filezilla ile yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO Ayarları başlıklı makalemizde seo, wordpress ve wordpress seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status