WordPress; Yazı Tipi Değiştirme

WordPress kurulduğu vakit tertemizdir. Yazı tipi seçeneğiniz çok azdır ve değiştirmek mümkün değildir. Hatta yazı tipini değiştirmeyi bırakın, mevcut yazının arkaplan rengi,rengi gibi özelliklerini bile değiştirmek mümkün değil. WordPress istese bunları yapar ama nedense yapmamış. Bunlar için eklenti kullanıyoruz dolayısıyla. Bizim konumuz “WordPress yazı tipini değiştirmek

Easy Google Fonts

Bu eklenti ile standart metin içi yazı tipinizi ve h1 ile h6 arası başlıklarınızı değiştirmeniz mümkün. Üstelik bütün Google yazı tiplerini desteklediği gibi, yazı tipini kendinize göre genişletip,rengini değiştirip,yüksekliği ayarlayabiliyorsunuz.

Easy Google Fonts eklentisi kurmak için WordPress yeni eklenti bölümüne gidip arama kutusuna “Easy Google Fonts” yazınız, en çok kurulan eklenti zaten budur.

Easy Google Fonts Nasıl Kullanılır?

WordPress admin panelinde bulunan “Görünüm→Özelleştirme” yolunu takip ederek “default typography” sekmesi altında bütün işlemleri yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Jetpack Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde jetpack ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status