Üniversite Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Aslında üniversite öğrencilerinin mutlaka okuması gereken kitaplar başlığı altında verdiğimiz kitapların bir kısmı, dünya klasikleri arasında yer alan eserlerdir. Bu yüzden bu kitapları çoğunuzun okuması muhtemel iken, üniversite öğrencisi olmayanların da ilgiyle okuyacağı içeriklere sahipler.

Oldukça akıcı bir dille yazılmış birbirinden harika kitaplar, okuma alışkanlıklarınızı daha da güçlendireceği gibi gündelik hayattaki olaylar arasında kendinizin daha iyi bir yorumlama ve kurgulama yeteneğine sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Üniversite Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Dönüşüm – Franz Kafka

Kısa bir kitap olması nedeniyle çabucak okuyabileceğiniz Dönüşüm, dünyaca ünlü yazar Franz Kafka’nın en iyi eserleri arasında yer alıyor.

Sineklerin Tanrısı – William Golding

Güçlü insanların güçsüzlere karşı ne kadar acımasız olduklarını, bugüne kadar yaptıklarıyla birlikte yapabileceklerini fazlasıyla akıcı bir dil ile anlatan muhteşem bir eser. Sineklerin Tanrısı kitabı dizi ve sinema konseptinde uyarlanmış ve izlenme rekorları kırmayı başarmıştır.

İki Şehrin Hikayesi – Charles Dickens

Dünya klasikleri arasında yer alan kitabı okurken, harika bir zihinsel performans yakalayacağınız kesin. En fazla satılan kitaplar arasındaki İki Şehrin Hikayesi, birbirine aşık olan iki kişinin arasındaki uçurumları gözler önüne sererken, dostlukların önemine de en iyi şekilde vurgu yapmış bir kitap.

Zaman zaman aşk ve ihtirasın dozunun iyice yükseldiği İki Şehrin Hikayesi, farklı birçok ülkede sinemaya uyarlanmıştır.

Notre-Dame’ın Kamburu – Victor Hugo

Dünya klasikleri denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Victor Hugo tarafından kaleme alınan kitap, akıcılığının yanında okuyanlara verdiği ilham ile üniversite öğrencilerinin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında kesin tavsiyelerimizden biridir.

İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Kişisel gelişim adına önemli kitaplardan biri olan İnsan Mühendisliği, oldukça zengin içeriği ile üniversite öğrencilerinin okuyabileceği en iyi kitaplar arasında yer alıyor. Eğitim ve modern yönetim üzerine farklı ayrıntılar sunan kitabın, okuyucusuna çok şeyler katacağı kuşkusuzdur.

Dinle Küçük Adam – Wilhelm Reich

Özgüven sorunu yaşayanların daha da dikkat kesilmesi gereken bu kitap, kendisini diğer insanlardan daha küçük görüp başarısız olacağını düşünenlere çok şey katacak. Özgüven sorununun aşılması üzerinde etkileri olan kitabın, bu sorunu yaşayan kişilerin aslında istemeleri halinde neleri yapabileceklerini göstermesi oldukça verimli bir kitap olduğunun somut örnekleri arasındadır.

Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

Etkili hafıza teknikleri konusunda birçok bilgiyi bir arada bulmak istiyorsanız, Ahmet Yıldız tarafından kaleme alınan ve satış rekorları kıran Güçlü Hafıza tamda size göre. İnsanların önemli bir kısmının öğrendikleri şeyleri aynı gün içerisinde unuttukları, yapılan araştırmalar sonucu görülmektedir. Bu kitap ise, öğrenilen şeylerin nasıl hafızaya işleneceğini akıcı ve pratik bir şekilde gösteriyor.

59 Saniye – Richard Wiseman

Zaman yönetimi konusunda, en iyi kitaplardan biridir. Zamanı verimli kullanarak kişisel gelişimine bu anlamda katkı sunmak isteyenler, mutlaka bu kitabı birkaç kez okumalıdır.

Az Seçilen Yol – Scott Peck

Doktor Scott Peck tarafından kaleme alınan kitap, uzun zamandır en fazla satılan kitaplar listesinde yer aldı. Kendisi bir psikolog olan yazar, bazen az insanlar tarafından seçilen yol ve yöntemlerin insanlara başarıyı getirmesini en iyi şekilde anlatmıştır.

Büyük Düşünmenin Büyüsü – David Schwartz

İş hayatında, evliliklerde ve sosyal yaşamda, her zaman büyük düşünmenin insana neler katacağını fazlasıyla anlaşılır şekilde anlatan Büyük Düşünmenin Büyüsü, başarıya giden yolda okuyucularını tetikleyen bir kitaptır.

Duygusal Zeka – Daniel Goleman

Psikoloji üzerinde muhteşem etkileri olan bu kitap, sadece üniversite öğrencilerinin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında değil, tüm eğitimcilerinde okuyarak kendilerine göre bir şeyler bulabilecekleri önemli eserlerden biridir.

sosyalhanem.com

Bir önceki yazımız olan Okuduğunuza Değecek En İyi 11 Kişisel Gelişim Kitabı başlıklı makalemizde En iyi 11 kişisel gelişim kitabı ve Kişisel gelişim kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status