Okuduğunuza Değecek En İyi 11 Kişisel Gelişim Kitabı

Birçok farklı kişisel gelişim kitapları listesi bulunsa da listemizde yer alan en iyi 11 kişisel gelişim kitabı, sizi başka dünyalara götürecek. Kişisel gelişim alanında en iyilerden bahsetmek elbette göreceli bir durum olsa da genel okuyucuya hitap eden bu kitaplar, daha fazla beğeni toplamaktadır.

Okuduğunuza Değecek En İyi 11 Kişisel Gelişim Kitabı

Jules Evans – Yaşam Koçu Aristo

Dünyaca ünlü yazar Jules Evans tarafından kaleme alınan kitapta, birçok filozofun yaşamından kesitlere yer veriliyor. Yazar filozofların yaşamlarından önemli kesimleri alarak kendince yorumladığı gibi, bu yaşam süreçlerinin kişisel gelişime katabileceği değerler üzerinde de yorumlarda bulunuyor.

Baltasar Gracian – Akıllı Yaşama Sanatı

Herkesin beyin fonksiyonları belirli ölçüde gelişmiş olsa da yazar bu kitabında, beynin nasıl daha etkin şekilde kullanılabileceği konusunda önemli yaklaşımlar sergiliyor. Akıl istisnalar hariç herkeste var olan bir şey olsa da başarıya ulaşmak, ancak bu aklı daha etkin bir şekilde kullanmakla mümkün oluyor. Yazar bu kitabında, akıllı yaşamayarak başarıya ulaşmanın püf noktalarını paylaşmıştır.

Marcus Aurelius – Kendime Düşünceler

Tarih ile yakından ilgisi olan kişilerin genellikle tanıdığı Marcus Aurelius, aslında bir Roma İmparatorudur. Milattan Sonraki 161 senesinde Roma İmparatorluğunun başında yer alan Aurelius, aynı zamanda dönemin önemli filozoflarından biriydi.

1848’de kaleme aldığı kitabında, o dönem insan ve doğaya yönelik düşünceler ortaya konmuştur.

Wilhelm Reich – Dinle Küçük Adam

En iyi kişisel gelişim kitapları arasındaki Dinle Küçük Adam, aslında özgüven eksikliği olan kişilere vurgu yapan harika bir kişisel gelişim kitabıdır. Başarı insanın doğasında olsa da birçok insanın özgüven eksikliği nedeniyle başarıya ulaşamaması ve başarmak için neler yapılması gerektiği, bu kitapta fazlasıyla yer almaktadır.

Ahmet Yıldız – Güçlü Hafıza

Aslında kişisel gelişimin en önemli noktalarından biri, güçlü bir hafızaya sahip olmaktır. Kişinin öğrendiklerini hafızasında tutması, sonraki süreçte başarılı adımlar atabilmek için önemlidir. Akıcı bir kitap olan Güçlü Hafıza, en iyi hafıza tekniklerini de okuyucularına sunmaktadır.

Mümin Sekman – Her Şey Seninle Başlar

Mümin Sekman kitabında, başarıya giden yolun bireylerin kendilerinden başlayacağını akıcı bir dil ile anlatmış. Başarıya ulaşmanın en temel yolunun kişinin kendine duyacağı özgüven olduğuna vurgu yapan Sekman’ın kaleme aldığı kitap, kişisel gelişim konusunda Türk yazarların yazdığı en iyi kitaplardan biridir.

Rcihard Wiseman – 59 Saniye

Zaman yönetimi konusunda harika bir kitap. Zamanın nasıl verimli kullanılacağının ele alındığı kitapta, zaman konusunda sıkıntılar yaşayan ve bu nedenle başarısız olanlar için iyi bir kaynak hazırlanmıştır.

Uğur Batı – Kendine İyi Bak Enneagram ile Kişilik Analizi

Gerek sosyal hayatta ve gerekse iş hayatında, insanları iyi bir şekilde analiz edebilmek ciddi bir önem taşır. İnsan analizi konusunda kaleme alınan kitap için, insanlar tanıma sanatı da diyebiliriz.

Dr. M. Scott Peck – Az Seçilen Yol

Herkesin gittiği yoldan gitmek, sizi başarıya götürmeyebilir. Az Seçilen Yol adlı bu kitap, klişelerden kurtularak başarıya odaklanmış kimselerin neler yaptıklarını ve yapabileceklerini gösteriyor. Yazar Scott Peck’in aynı zamanda bir psikolog olması, kitabın kişisel gelişim üzerindeki etkisini daha da artırmaktadır.

David Schwartz – Büyük Düşünmenin Büyüsü

İnsanın büyük olanı başarması, ancak büyük düşünmekle mümkündür. Her başarı, sahibinin hayal ettiği büyüklüktedir. İş ve sosyal hayatta fazlasıyla işe yarayacak olan bu kitap, okunması gereken kişisel gelişim kitaplarından biridir.

Peter Senge – Beşinci Disiplin

Disiplinli bir çalışma ile güçlü rakiplerle mücadele etmek daha mümkündür. Daha büyük imkanlara sahip olmaktan ziyade daha disiplinli hareket edilmesi, başarının anahtarıdır. Peter M. Senge bu kitabında, buna en iyi şekilde değinmiş bir yazardır.

Bir önceki yazımız olan KYK Burs/Öğrenim Kredisi Nedir Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde KYK Burs, KYK Burs Ve Öğrenim Kredileri ve KYK Burs Ve Öğrenim Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status