Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transferi Nedir?

Turkcell TL Transferi Nedir?
Turkcell TL Transferi Nedir?

Şuan için Türkiye üzerinde en fazla iletişim kapsama alanına sahip olan operatörü olan Turkcell hakkında merak edilmekte olan bir konuya cevap vereceğiz. Turkcell TL isteme nasıl yapılır? sorusunun çözümünü cevaplayacağız. Sizlerde artık bir arkadaşınızdan ailenizden TL yüklemesi isteyerek hattınıza TL transferi yaptırabilirsiniz. Büyük bir firma olduğu zaman kullanıcılarda çoğalıyor her zaman sizlere yardımcı olmak isteyen Sosyalhanem Genel Blog üzerinden makaleler yayınlamaya devam ediyoruz. Sizlerde Turkcell kontör transfer etmek istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Turkcell lira transfer işlemi ile sizlerde istediğiniz numaradan bakiye talep edebilirsiniz. Turkcell operatöründe TL transferi yapabilmek için ilk olarak gerekli olan şey transfer edecek tarafın hattında yeterince TL olması veya faturalı hatta sahip olması gerekmektedir.

Turkcell’de TL Gönderme Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır
Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır

TL göndermek istediğiniz numarayı kesin olarak öğrenip hata yapmamanız önemlidir yaptığınız hatalı numara tuşlaması TL’lerinizi başka bir hatta aktarabilir böylece zor durumda kalabilirsiniz dikkatli olmak önemlidir. Daha sonra cep telefonunuzdan mesaj bölümüne gelerek aşağıda vereceğim bilgilerdeki gibi yaparsanız sizlerde Turkcell TL Transfer işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TL Transferini tamamlamak için mesaj kısmından cep telefonu numarasını giriniz ve daha sonra boşluk bırakarak transfer yazınız.

  • Cep telefonu numarasını girin ardından transfer yazın ve göndermek istediğiniz tutarı girin yukarıda bu mesajı göndermemiz gereken numara ise 2064 tür.
  • 05555555555 Transfer 20
  • 2200’e Gönder
  • Gelen mesaja EVET yazarak 2064 e gönder.

Daha sonra karşı taraf bu işlemi onayladıktan sonra işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Turkcell Başka Bir Hattan Nasıl TL İstenir?

Turkcell Başka Bir Hattan Nasıl TL İstenir?
Turkcell Başka Bir Hattan Nasıl TL İstenir?

Turkcell operatöründe bulunan bir başka kişiden TL istemek için ilk olarak yapmanız gereken telefonunuzun arama bölümüne gelerek ( yıldız yüz on beş yıldız) *115* şeklinde tuşlama yapınız. Daha sonra yapmanız gereken işlem ise kimin Turkcell numarasından TL istemesi yapacaksanız o numarayı girmeniz gerekmekte numara girdikten sonra bir boşluk bırakmadan ( kare ) # işaretine basınız böyle kapatınız. Bu işlemler bittikten sonra normal bir şekilde arama gerçekleştiriyormuş gibi arama işaretine basınız. Karşı taraf sizin Turkcell TL Transferi yapma isteğinizi kabul ettiği takdirde otomatik bir şekilde işleminiz sonuçlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Telsiz Kullanım Ücreti Ödemeden Hat Taşıma başlıklı makalemizde telsiz kullanım ücreti, telsiz kullanım ücreti 2018 ve telsiz kullanım ücreti 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status