Sesi Yazıya Çevirme [Google Destekli]

Konumuz sesi yazıya dönüştürme. Çoğu zaman yazıyı elle yazmaktansa  genellikle sesi yazıya çevirmek çok daha kolay olacaktır ve düşünceyi daha akıcı yapacağı için bu pratik yöntemdir  ve yazıları uzun yapacaktır. Tabii bunun için kaliteli bir kaynak lazım çünkü bu her algoritmanın yapacağı bir şey değildir gerçekten belli bir kalite şarttır Aksi halde sürekli elle başını düzelt sonunu düzelt olmaz.Sizin için güzel bir haberim var bu hizmeti Google sayesinde alabiliyoruz.

Google Dökümanlar

Öncelikle Google dökümanlara gidiyoruz (Google’a dökümanlarım yazın yeterli)

1- Ardından sağ altta bulunan “+” butonuna tıklıyoruz.

2 – AraçlarSesle yazma… yolunu izliyoruz

3-sol tarafta çıkan mikrofon botonuna tıklayarak sesle anlatıma başlıyoruz

Sistemin eksikleri neler?

Sistem noktalama işaretleri yapamaz. Aslında bu eksiklik değildir çünkü noktalama işaretleri yapmasını beklemek çok uçuk bir istekdir. Çünkü noktalama işaretleri mantıksaldır fakat yazılım mantıksal değil  öğretilseldir ve noktalama işaretleri kişinin vermek istediği mesajlara göre anlam kazanır ve kullanılır çoğu zaman. Dolayısıyla bir yandan elinizle noktalama işaretlerini ekleyerek konuşun.

Aynı zamanda eğer oluşturduğunuz içerik metinden okuduğunuz bir içerik değilse dikkat etmelisiniz çünkü sohbet havasına dönebilir konu. Biraz ciddiyet gerektiren bir işlemse patır patır konuşmayın, biraz düşünerek tane tane konuşun.

Bir önceki yazımız olan Google İnternet Sitelerini Neye Göre Sıralar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status