Programsız Windows 10 Etkinleştirme

Dünya üzerinde bir çok kullanıcı Windows işletim sistemlerini kullanmaktan bunlardan biride siz iseniz ve Windows 10 etkinleştirme anahtarı satın alacak imkanınız yoksa anlatacaklarım sam size göre yapacağınız bu işlem Windowsu etkin olarak gösterecek ancak herhangi bir şekilde orjinallik sunmayacaktır. Bir çok kullanıcı sadece sağ köşede duran Windows’unuzu etkinleştirin yazısından bıkmış her yerde dikkat çekmesine istinaden ne dizi ne film zevki bırakmıştır bu nedenle etkin olmayan sistemi etkinleştirmek için programlar denersiniz .Windows 10 Etkinleştirme işemini için bir çok program evet mevcut ancak hangisi stabil çalışıyor, hangisi virüs tehlikesi içermiyor bunlara dikkat etmek lazım iki satır yazı kaldırmak için bilgisayarımızdan olmayalım. Benim sizlere anlatacağım bu yöntem ile Windows 10 etkinleştirme işlemi için herhangi bir program indirmenize gerek kalmayacak sadece birkaç dakikada işlemi bitireceksiniz.

Başlat > CMD yazarak komut işlemcisini açıyoruz.

cscript slmgr.vbs /ipk bu kodu kopyalıyıyorsunuz daha sonra CMD’ye geçip sağ tuş bastığınızda oraya yapışıyor aşağıda vereceğim kodlardan Windows’unuz hangi sürümse onun serial kodunu kopyalıyorsunuz tekrar CMD’ye geçiyorsunuz sağ tuş yaparak ENTER’e basıyorsunuz.

 "Windows 10 Supported Editions" "Product Keys"
Home/Core TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Home/Core (Country Specific) PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR
Home/Core (Single Language) 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Home/Core N 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM
Professional W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Professional N MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Enterprise NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Enterprise N DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4
Education NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
Education N 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
Enterprise 2015 LTSB WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9
Enterprise 2015 LTSB N 2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ
Enterprise 2016 LTSB DCPHK-NFMTC-H88MJ-PFHPY-QJ4BJ
Enterprise 2016 LTSB N QFFDN-GRT3P-VKWWX-X7T3R-8B639


Bu işlemi bitirdikten sonra yukarıda verilen görselde’de gördüğünüz gibi. Professional W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX ürün anahtarınız başarıyla yüklendi yazısı geliyor.

Tekrar CMD’ye giriyorsunuz cscript slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc şimdide vermiş olduğum bu kodu giriyorsunuz.

Şimdi sizlere anahtar yönetimi hizmeti makine adı kms.lotro.cc olarak ayarlandı yazısı çıkaracaktır. Yukarıda bulunan ek görselde bunu görebilirsiniz.

Son olarak cscript slmgr.vbs /ato bu kodu giriyorsunuz ve işlem bitiyor. Şimdi artık kesinlikle sağ köşede bulunan etkinleştirme yazısı kalmış olacaktır. Eğer halen sorun devam ediyorsa aşağıdan yorum yapın yardımcı olmaya çalışırız.


Bir önceki yazımız olan Tek Tıkla Fotoğraf Arka Planı Transparan Yapma başlıklı makalemizde arka plan silme android, arka plan silme apk ve arka plan silme cs6 hakkında bilgiler verilmektedir.

9 Comments

 1. Merhaba ,denedim keyi yapıştırıp enterlayınca bu hata çıktı.

  Hata: 0xC004F025 Erişim reddedildi: istenen eylem yükseltilmiş ayrıcalıklar gerektiriyor

  1. Merhaba Windows sürümünüze ait olan keyi girdiğinizden ve verilen kodları koğru girdiğinizden emin olun lütfen.

  1. Merhaba, yukarıda verilen keyleri Windows etkinleştirmede kullanma imkanınız malesef yok ancak sağ altta çıkan Windowsunuzu etkinleştirin yazısını kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir.

 2. Admin gerçekten eline,emeğine sağlık saatlerdir programsız Windows 10 etkinleştirmeyi arıyordum. Başımın belası sağdaki windows’u etkinleştirin yazısı kaltı ya daha ne olsun makale gerçekten açıklayıcı olmuş başarılar.

  1. Merhaba bu sorun için detaylı bilgi verebilmem için bana tam olarak probleminizi yazarmısınız, ek olarak bu işlemleri yapmadan önce Yönetici olduğunuz profilden izin sağlayarak girdiğinizden emin olun.

 3. bende şöyle bi hata var yardımcı olun lütfen

  hata: 0xc4f074 yazılım lisans şirketi bilgisayarın etkinleştiremediğini raporladı. hiçbir anahtar yönetimi hizmetiyle (kms) bağlantı kurulamadı . ek bilgi için lütfen olay günlüğüne bakın .

  bu hatayı alıyorum çözümünü hiç bulamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status