PC’ye Android Nasıl Kurulur ?

Android Emülatör nedir? Android emülatör android için geliştirilmiş oyun ve uygulamaları bilgisayardan çalıştırabilmemizi sağlayan programlardır. Emülatörlerin asıl kullanım amaçlarından birisi oyun ve uygulama yazılım kontrolleridir piyasaya sürülmeden önce defalarca testten geçirilirler. Bizlerde hem bilgisayarda büyük ekran sevenler hemde telefon bataryamız bozulmasın diye çoğu zaman Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarları tercih edebiliyoruz. Şimdi ise bu yazımızda sizlere eğer daha önce kullanmadı iseniz en iyi Emülatörleri göstereceğiz. Kim bilir belkide sizlerde artık telefonu bırakıp Google Play Storedeki oyunları bilgisayarınızdan oynamaya kendinizi kaptırabilirsiniz. Sizler aklınızdan geçiriyorsunuz fare ile nasıl kontrol sağlıyacağız diye merak etmeyin uygulama içinde oyunda hangi harfin hangi kontrolü sağlamasını istediğinizi kendiniz seçiyorsunuz. 

Andy 

Oldukça performanslı çalışan Andy emülatör ücretsiz bir program olması işimize gelmekte. İşleyiş olarak çoğu kişi tarafından bilinen BlueStacks’a benziyor. Andy’nin en önemli özelliklerinden biri root edilebilmesi. Andy ile android oyun ve uygulamaları bilgisayarınızdan çalıştırabilirsiniz rootlu oyunları bu emülatör ile açabilir hileli oyunları oynayabilir uygulamalara tam erişim sahibi olabilirsiniz. 

BlueStacks 

Android dünyasında bilgisayar üzerinden oyun oynamak olsun uygulama kullanımı olsun en çok kullanılan ve en çok tanınana bu uygulama BlueStacks ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Program her geçen gün tanınmakta bu nedenle sürekli güncelleme almaktadır BlueStacks 2 sürümüde daha kullanışlı özelliklere sahip diyebiliriz. Programdan ufak bir detay vermek gerekirse çoklu uygulama özelliği sayesinde aynı andan birden fazla uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz , bulunduğunuz yerin konumunuda istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. 

droid4x 

Verdiğim listedeki emülatörleri beğenmedi iseniz bu program tam sizlere göre diyebilirim neden mi bayağı güzel bir özelliği olmasa ben sizlere zaten söylemezdim tabiki kimine göre güzel ve kullanışlı kimilerine göre vasat denebilir. Programın yani dronoid4x’in bir uygulaması var hemde cep telefonunuz için bunu kullandığınız cihaza yüklüyorsunuz daha sonrada bilgisayarınızdaki emülatörle eşleştirip kontrolleri cihazınızdan oyunuda bilgisayarınızdan takip edebiliyorsunuz. 

Nox 

Listede sizlere anlatmak istediğim bir başka program daha var Nox. Bu programın beğendiğim özelliği görünüş bakımından biraz BlueStacks özendirme olmuş olabilir ancak sizlere başka bir konuda deneyim sunmakta. Nox emülatör artı olarak söylediğim özelliği konsol bağlıyabilmeniz . Ne demek istediğimi anladınız bilgisayarınıza oyun kolunu takın ve oyunlarda ortalığı kasıp kavurun.  

AMIDuOS 

Amiduos bu listedeki tek ücretli program evet özellikleri iyi ancak bu parayı hak edermi sizlere kalmış bir durum diyebilirim. Program seri çalışmasıyla birlikye windows ve android arası geçişleri gerçekten güzel diyebilirim. İlk kullanımınızda 30 Gün boyunca ücretsiz kullanabilir daha sonrasında 10 $ veya 15 $ lık paketleri seçebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Ve Çözümü başlıklı makalemizde google play hataları, google play indirirken problem ve google play indirme bekleniyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status