Papara’da Nasıl Hesap Açılır?

Papara’da Nasıl Hesap Açılır?

Papara hesap açma işlemi nasıl yapılır
Papara hesap açma işlemi nasıl yapılır

Papara hesap açma işlemi nasıl yapılır? Papara, Türkiye’nin en büyük banka dışı para transfer şirketlerinden biridir. Sistemi kullanmak, hesap açmak, hesapta para tutmak ve para transferi yapmak ücretsizdir. Papara’da hesap açmak sıradan bir bankaya göre çok daha kolay, hızlı bir şekilde hesap açılışı yapabilir ve PaPara kartınızı da alarak hesabınızı kullanmaya, para yatırmaya ve çekmeye başlayabilirsiniz.

Papara Ücretli Mi?

Papara ücretsiz bir uygulamadır ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Fakat, Papara kart satın aldığınız zaman bazı konularda ücret ödemek zorunda kalabileceksiniz. Aşağıda Papara Kart’a ilişkin ücret verileri bulunmaktadır.

 1. Atm Bakiye Sorgulama İşlemi: ATM üzerinden hesap bakiyenizi sorgulamak için ödediğiniz ücrettir ve 0,50 TL olarak tahsil edilmektedir.
 2. ATM Para Çekme Ücreti: ATM’den 300 TL ve üzeri nakit para çektiğinizde %2 + 1 TL komisyon tahsil edilir. Örneğin, 500 TL çektiğinizde 10 TL + 1 TL toplam 11 TL komisyon ödersiniz.
 3. Yurtdışı Para Çekme Ücreti: 500 TL’ye kadar olan para çekim talepleri için 5 TL komisyon alınmaktadır.
 4. Yurtdışı Para Çekme Ücreti: 500 TL üzeri para çekim işlemlerinde %1 oranında komisyon tahsil edilir. Örneğin Papara Kartınız ile yurtdışında 5000 TL çekim yaptığınız zaman, 50 TL komisyon ödersiniz.

Papara Hesap Oluşturma

Papara hesap açma işlemi çok basit ve hızlı bir şekilde halledilebilmektedir. Bunun için ilk olarak papara.com adresine girmeniz gerekmektedir, ardından aşağıdaki işlemleri yapınız.

 1. Papara’ya giriş yaptıktan sonra Papara hesap açma butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın.
 2. E Posta adresinizi ve şifrenizi girip hesabınızı oluşturun.
 3. Ardından hesabınızı mail ve telefon onaylı hale getirin, papara hesabı açan herkesin telefon numarasını ve mail adresini kaydetmesi ve doğrulaması gerekiyor.
 4.  Tüm bu işlemlerin ardından papara hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Papara Hesaba Para Yatırma

Banka hesabınızdan papara hesabınıza para gönderebilmek için eft sistemini kullanmanız gerekiyor. Banka hesabınızdan Papara hesabınıza eft gönderirken, papara hesap numarasını girmeniz ve eft açıklaması kısmına da papara kullanıcı adını girmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemlerin ardından yaklaşık 10-15 dakika içerisinde paranız, Papara hesabına yatırılmış olacaktır. Öğle tatiline denk gelinmesi durumunda, paranın hesabınıza geçmesi 1-2 saati bulabilir.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Papara hesap açma işlemini tamamladıysanız, papara hesabından nasıl para çekileceğini merak ediyor olabilirsiniz.  Öncelikle papara hesabınızdan nakit para çekebilmek için Papara Kart sahibi olmanız gerekiyor. Eğer herhangi bir Papara Kart hesabına sahip değilseniz, nakit para çekebilmek için bir banka hesabına sahip olmalısınız.

 1. Papara hesabınızda bulunan ‘’Para Çek’’ bölümüne gelin ve para çekmek istediğiniz bankanın IBAN numarasını giriniz.
 2. IBAN numarası ve bakiye bilgisi girdikten sonra 10 dakika içerisinde paranız banka hesabınıza ulaşmış oluyor. Banka hesabınız ile birlikte parayı nakit bir şekilde ATM vasıtasıyla çekebilirsiniz.

Papara Para Transferi Ücreti

Papara, para transferi gönderen kişiden hiçbir zaman, miktarı ne olursa olsun işlem ücreti tahsil etmez. Fakat, papara yoluyla ticari bir ilişki kuran ve ödemesini papara üzerinden alan kişiler belirli bir işlem ücreti ödemek zorundadırlar.

 1. Papara hesabınıza, 1 ay içerisinde 5 farklı kişiden toplamda en fazla 5000 TL veya muadili döviz gelebilir. Bundan daha yüksek para gelirse komisyon tahsil edilir.
 2. Bir ay içerisinde 5000 TL ve üzeri gelen para transferi için %3,40 oranında işlem ücreti uygulanmaktadır. Yani hesabınıza 10.000 TL para geldiğinde 340 TL komisyon ödersiniz.
 3. Tüm bunlara ek olarak, bir ay içerisinde 10 farklı kişiden fazla para transferi alan kişilerde yine belirli limitler dahilinde komisyon ödemesi yaparlar. 11. Kişiden ödeme aldığınız andan itibaren bundan sonraki transferlerde %3,40 oranında işlem ücreti uygulanır.

Papara Para Gönderme Limiti

Kendi papara hesabınızdan farklı bir papara hesabına gönderilen transfer işlemlerinde herhangi bir limit yoktur. Yani istediğiniz kadar ödeme alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oyun Oynayarak Para Kazanmak başlıklı makalemizde android oyun oynayarak para kazan, ios oyun oynayarak para kazan ve oyun oynayarak nasıl para kazanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status