Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Para Kazanmak
Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Bundan birkaç 10 yıl önce, oyun oynamak sadece çocuklara ve gençlere mahsus bir şey iken, oyun sektörü ürettiği oyunları her yaş grubundan insan satmayı başardılar artık 40 hatta 50 yaşındaki yetişkinlerin bile oyun oynadığını rahatlıkla görebilmek mümkün. Her yaş gurubuna göre farklı oyunlar üretilse de genelde yetişkin veya genç gruplara özel olarak üretilen oyunlardan para kazanılabiliyor. Oyun şirketleri, oyunlarını sürekli oynayan ve oyun içi ticari bir aktivite başlatan kişileri ödüllendirmek amacıyla, oyun oynayarak para kazanmak konusunda destek veriyor. Peki hangi oyunları oynamak ne kadar para kazandırır?

Hangi Oyunlar Para Kazandırıyor?

Genelde para kazandıran oyunlar, savaş oyunlarıdır. Yine de pek çok oyundan gelir elde etmek mümkün, aşağıda para kazanabileceğiniz oyun listesi bulunuyor.

  • Counter Strike Global Offensive
  • Player Unknowns Battle Grounds
  • H1Z1
  • Payday 2
  • Team Fortress
  • Dota 2
  • Oyna Kazan
  • Hadi

Counter Strike Global Offensive

Dünyanın dört bir yanına yayılmış, Counter Strike çılgınlığı pek çok oyuncunun para kazanmak için oynadığı oyunlardan biridir.  Counter Strike, oynadığınız her 4-5 elde bir size bir kutu veriyor ve bu kutu içerisinde parasal değeri olan eşyalar bulunuyor. Bu eşyalar, sanal bir eşya olmuş olsa da bunu steam pazarında veya diğer başka oyun pazarlarında satabiliyorsunuz.

Size verilen kasaların değeri genelde 5 ile 20 kuruş arasındadır. Kasaları bu haliyle satmak mümkündür fakat kasayı esas değeri kılan şey, onu açacak olan anahtardır. Kasaları açmak için bir anahtar gerekiyor ve bu anahtar kasa tipine göre 5 TL’den başlayıp 100 TL’ye kadar çıkabiliyor. Size gelen kasayı açmak için bir anahtar satın alıyor ve kasayı açarak çeşitli hediyeler kazanabiliyorsunuz.

Size gelen kasadaki eşyaların ciddi maddi değeri olabilir. Örneğin 5 TL’ye açtığınız bir kasadan 500 TL’lik eşya bile çıkabilir, bunları satarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Ben anahtar almakla uğraşamam, doğrudan kasa olarak satarım diyorsanız da bunun değerinin pek fazla olmayacağını söyleyelim, günde 10 saat oynadığınızda en fazla 1,00 TL değeri olan bir kasa veya kasalar alabiliyorsunuz.

Player Unknows Battle Grounds

Pubg olarak kısaltılmış bu oyun, yine CSGO gibi çeşitli ödüller veriyor. Genelde birkaç oyunun sonunda size bir drop adı verilen kasa düşüyor. Bu kasaları açmak için UC kodu gerekiyor. UC kodu parayla satın alınabilen bir şey. Örneğin bir kasayı açmak için 50 uc gerekiyorsa, bunu oyun içinden 4-5 TL’ye satın alarak kasayı açabiliyor ve çeşitli kıyafetler ve eşyalar satabiliyorsunuz. Bazı kasaların içinden çeşitli eşyaların çıkama garantisi verildiğinden, o kasayı açabilmek için 100 TL’ye varan bedeller de talep edilebiliyor.

Kasanızdan çıkan eşyayı Steam Pazar’da satabilir veya profilinizi satarken bu eşyaları da dahil ederek daha yüksek bir değer isteyebilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanmak konusunda gerçekten de müthiş bir fikirdir.

Pay Day 2

Oynamak için çok yüksek gereksinimler isteyen Pay Day 2, aynı zamanda gelişmek için de çok fazla eşyaya ihtiyaç duyar ve bu ihtiyaçlar genelde parayla satılmaktadır. Oyunu oynarken pek çok eşya düşmektedir, bu eşyaları steam pazarında satabilir veya kendiniz parayla satın alarak, hesabı satarken daha yüksek fiyat vermek için kullanabilirsiniz.

Dota 2

Dota 2’de yine diğer oyunlar gibi bir savaş oyunu. Diğer oyunlardan en büyük farkı ise fantastik karakterler olmasıdır. Dota 2 oynarken, tıpkı diğer oyunlar gibi çeşitli eşyaları bedava alabiliyorsunuz. Bu eşyaları daha sonra steam pazarında satarak, uygulama veya herhangi bir oyun satın almak için kullanabiliyorsunuz. Eğer parayı nakit olarak almak isterseniz, bu durumda hesabı satmanız veya illegal yollar kullanmanız gerekir. Dota 2 oyunu da oyun oynayarak para kazanmak için harika bir seçenektir.

Oyna Kazan

Bir bilgi yarışması olan oyna kazan, son derece gelişmiş ve yüksek para ödülü dağıtan bir oyun uygulamasıdır. Para kazanabileceğiniz oyunlardan biri olan Oyna Kazan’ı oynamak için öncelikle onu App Store veya diğer uygulama marketlerinden indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra haftanın belli günlerinde canlı yayın başlatılıyor ve bu canlı yayınlarda çeşitli sorular soruluyor. Oyunda sona kalan birinciye ise tam 10 bin lira ödül veriliyor.

Oyunu çekici kılan detaylardan biri ise, herkese ödül vermemesidir. Çünkü bazı bilgi yarışmalarında az da olsa herkese ödül veriliyor ve bu diğer kişilerin alabileceği ödül miktarın düşürüyor.  Oyunda ödül alabilmek için sona kalmanız gerekiyor ve her bir soruyu doğru cevapladığınızda aldığınız ödül de sürekli artıyor.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları Ne Kadar? başlıklı makalemizde banka faizleri güncel, Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları Ne Kadar ve güncel banka faiz oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status