Nasıl Zengin Olurum?

Kapitalist bir sistemde en temel kişisel sorulardan biris Nasıl Zengin Olurum? sorusudur. Ekonomi serbest,atılımlar ve girişimler serbest. Böyle olduğu için bir kişi tek başına zengin olabilir eğer başarırsa. Zengin olmak bu dünyada cennetin fragmanını yaşamak gibidir,paranın satın alamayacağı bir şey yoktur çünkü doyabilen insan yoktur.

Zengin Olma Yöntemi

Zengin olmak istiyorsanız başkasının fikirlerinden değil bizzat kendi gözlemlerinizden yola çıkarak bir fikir oluşturun. Bir boşluk arayın ve o boşluğu doldurmaya çalışın.Girişimcilik kitapları okuyun,şimdiki ekonomi sistemini bilin,sistemi bilin ve ondan sonra  daha geniş düşünün,insanların neye ihtiyacı olduğunu düşünün. Örneğin dönerci açan biri ne kadar zengin olabilir? çok fazla zengin olmaz, ne yaparsa yapsın bellidir onun sınırı. Peki bu dönerci 2. 3. 4. şubelerini çok mantıklı yerlerde açarsa ne olur? işte o zaman zenginliği artar. İşte mesele dönerci açmak değil, mesele stratejik düşünmektedir. Gerekirse kürdan satın ama mantıklı bir hamle olsun yine de zengin olma şansınız var.

Tavsiye Yazı: İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma

Şu anki ekonomi sisteminde zenginliğe çok fazla yöntemle ulaşılabilir. Bunların hepsi legal bile değil. Özellikle Türkiye gibi fazla gelişmemiş ülkelerde zenginlik sorgulanmadığı için fırsatçılar ve kurnazlar için zengin olmak daha cazip hale geliyor. Bu sistemde ortada bir para var ve bu para dönüyor. Siz bu dönen paradan nasıl para koparacaksınız bunun planlarında olacaksınız işte. Örneğin Kars’ta yetiştirilen tavuk İstanbul’a getirilecek fakat yol süresi 20 saat ve bu 20 saat içinde tavuklar bozulmamalı. Bunun için araçlara dondurucu koyan firmalar bir süre sonra bu donduruculardan dolayı araçların çok benzin yaktığını ve kazançlarının çok ciddi düştüğünü görür. Peki girişimci birisi burada ne yapar?  tabii ki Kars ve İstanbul güzergahına tavuk satma merkezleri kurarak çevre şehirleri en doğuya gitmeden kendilerinden tavuk almaya ikna eder. Tabii bu kabaca bir anlatımdı, önemli olan mantığı kavramak. Kapitalist sistemde zenginliğe ulaşmanın  binlerce farklı yolu var,bunu unutmayın. Emek ve ahlak her zaman zengin etmez,sistemi iyi inceleyin.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Kullanarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status