Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu tüketicilerin kredi ve kredi kartı gibi hizmetleri alabilmesinde ve bu hizmetlerin limitlerindeki en önemli kriterlerden biridir. Ancak kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, sayıca az olsalar da düşük kredi notuna sahip olanlara kredi vermektedir.

Bu bankalar gerekli şartları sağlayan müşterilerine, düşük limitle de olsa kredi ve kredi kartı imkânı sağlamaktadır. Bu şartların başında kredi findeks notunun durumuna göre kefil ve gelir belgesi, ilk sıralarda yer almaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Akbank

Türkiye’nin en eski ve en büyük özel bankalarından olan Akbank, 20 bin TL’ye kadar kredi notu düşük olanların kredi çekebileceği bankalardan biridir. 48 ay vade seçeneği sunan banka, faiz oranlarını ise kredi tutarı ve vadesine göre belirlemektedir.

Yapı Kredi Bankası

Kredi notu zayıf olanlara kolay kredi imkânı sağlayan Yapı Kredi Bankası, aynı zamanda dileyen müşterilerinin kredisini 3 ay taksit ertelemeli olarak vermektedir. Bankadan çekebileceğiniz en yüksek tutar 25.000 TL olup, 60 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

Garanti Bankası

Türkiye’nin yine köklü bankaları arasındaki Garanti, 30 bin TL üst limit ve 60 ay vade seçeneği ile kredi notu düşük kişilere kredi ve kredi kartı imkânı sunmaktadır. Bankanın kredi için faiz oranları tüm bankalarda olduğu gibi, vade ve tutara göre değişmektedir.

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası, kredi notu çok düşük olanlara 10.000 TL’ye kadar, risk grubunun biraz üzerinde olanlara ise 40 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Faiz oranları 0,89 ile başlayan TEB, 48 aya kadar vade yapmaktadır.

Fibabanka

Yapmış olduğu kampanyalarla genel kesimden daha çok riskli gruplara hitap eden Fibabanka, kredi notu risk grubuna yakın olanların tercih ettiği bankalar arasındadır. Banka 0,99 ile başlayan faizlerle kredi verse de, vadenin uzun olması durumunda faiz oranı 1,25’e kadar çıkabilmektedir.

ICBC

Kefil sağlanması halinde 40 bin TL’ye kadar kredi alabileceğiniz ICBC, 60 aya kadar vade sunmaktadır. Banka vade sayısına göre 0,91’den başlayan faiz oranlarıyla kredi vermekle birlikte, vadeye göre bu oran 1,15 civarına çıkabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Ödenmezse Hapis Cezası Var mı? başlıklı makalemizde Banka borcu ödenmezse hapis cezası var mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status