İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir?

Cep telefonunuzua gelen abuk subuk bahis,reklam,oyun ve daha bir çok spam mesajdan sizlerde rahatsız oluyorsanız doğru makaledesiniz şimdi anlatacaklarımla sizlerde bu dertten kurtulacaksınız. Yapacağınız gereken işlemi her iki telefon versiyonu için yani Android ve de İOS için gösterip anlatacağız. Dert ettiğiniz gibi okadar zor bir yol değildir.

İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir?

Bulunduğumuz dönemde istenmeyen yani spam SMS en çok problem yaratan durumlardan biri. Kullanıcılar ise bu SMS’leri istemeseler bile bu spamları görmek rahatsız olmak zorunda kalıyorlar. Şimdi sizlere en yakın çözüm olarak gelen bu mesajları engellemek olmakta. Şimdi gereksiz mesaj sesi duyup telefonları açıp bakmıyor, mesaj kutunuzu boş ve saçma içerikler ile dolmasını engelliyorsunuz.

Yapmanız gereken çok basit birkaç işlem ile, istenmeyen SMS nasıl engellenir? sorusunun çözümüne ulaşabiliyorsunuz.

Android Telefonlarda SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmanız gereken mesajların bitiminde yer almış olan kod bu kod bizim için önemli o kodu bir yere not alalım yada aklımızda tutalım.

İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir

Şuan yapmanız gereken işlem mesajlar bölümünde bulunan menünün üst tarafında mesaj ayarları kısmına girin. Şimdi Mesajları Engelle kısmına dokunun. Eğer burada görünmüyorsa telefonun ayarlarının olduğu bölümden mesaj ayarlarına ulaşabilirsiniz.

İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir

Bir firmadan gelen mesajı engellemeye karar verdiyseniz İfadeleri Engelle kısmına giriş yapın ilk başta yaptığımız işlemi yani bir yere not aldığınız kodu yazın. Bu işlemden sonra sizlere artık bu koda ait hiçbir mesaj ulaşmayacaktır.

İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir

iOS Telefonlarda SMS engelleme nasıl yapılır?

  • İlk olarak yapmanız gereken Mesajlar konumunda iseniz mesajlaşmayı açın. Bilgi menüsüne ve de hemen sonra kişi ismi veya cep telefonu numarasına dokunun. Bilgi ekranının alt tarafına doğru kaydırma işlemi yapın ve de Bu Arayanı Engelle’ye tıklayın.
  • Daha sonra ayarlar menüsüne ulaşın ve burada bulunan Mesajlar bölümüne gidin sonra burada bulunan Bilinmeyenleri filtrele seçeneğini aktif hale konumlandırın. Şimdi mesajlar bölümünde bilinmeyenler diye bir katagori açılacak ve sizlerde buraya düşmekte olan mesajların bildirimleri sizlere ulaşmayacaktır.
İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir

Tabiki bu yapacaklarınızın dışında telefonunuzun uygulama mağazasından edineceğiniz 3.parti olan uygulamar ilede sms engelleme işlemleri yapılmakta ancak güvenilirlikleri tartışılabilecek bir şeydir.

Android ve İOS telefonlar için istenmeyen SMS nasıl engellenir? konusuna açıklık getirdik. Artık hoşunuza gitmeyen istemediğiniz bir mesaj olunca bunu engelleyebilir ve artık o kodla gelen mesajların bildirimlerini almayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Asistanın Android Mesajlar Desteği başlıklı makalemizde android asistan, google asistan ve google asistan ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Comments

  1. Bence gayet aciklayici bir sekilde yazilmis öğretici bir makale. Görsellerle birlikte yapmasi dahada kolay aklımda istenmeyen sms nasıl engellenir diye bir soru işareti kalmadi teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status