iPhone SE 2 için Konsept Tasarım Yapıldı

iPhone SE 2 Konsept

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir YouTube videosunda ConceptsiPhone isimli kanal iPhone SE 2 aslında isim olarak daha tam olarak belirlenmese de bazı kaynaklarda iPhone 9 olarak adlandırılmasını bekliyor. Yeni olarak çıkacak olan model için kesin olmamakla birlikte tahmini bir şekilde görünümü hazırlandı. Hubert Jarechowicz tarafından tasarlanmış olan konseptin yer almış olduğu YouTube videosu şimdiye kadar ciddi bir izlenim sağladı.

iphone se 2 konsept
iphone se 2 konsept

Yayınlanan videoyu izlediğimizde yeni model iPhone hatlar daha keskin bir yapıda olduğunu görüyoruz. Aslında bu görünüm bize biraz tanıdık geldi diyebiliriz çünkü zaten daha önce sızdırılan ufak sızıntılarda yeni çıkacak olan modelin eski modellerden iPhone 4 tasarımına benzetileceği söylentiler içerisindeydi. Buna istinaden en son iPhone 6 serisinde gördüğümüz 3,5 mm jack girişi bu yeni modelle birlikte yerine geri koyulmuş gibi görünüyor.

iphone se 2 jack girişi
iphone se 2 jack girişi

Cihazın arka tarafına baktığımızda yeni çıkmış olan iPhone 11 serisinden esinlenmiş olan bir kare çerçeve içerisinde ocağı andıran ikili kamera sistemi yer almakta. Ön kısımda ise dar bir çerçeve yapısı mevcut ama çentikten vazgeçilmemiş bir ekran bulunmakta.

iphone se 2 dual kamera
iphone se 2 dual kamera

Yeni iPhone Kesin Böylemi Olacak

Belirtmek istediğimiz nokta yapılan bu tasarım konsepti tamamen bir hayran tarafından tasarlanmış herhangi bir şekilde resmi bir bağ bulunmamakta. Konsepti yaparken verilen sızıntılar üzerinden yola çıkarak böyle bir tasarım yapmış olduğunu düşünmekteyiz. Ancak bildiğiniz üzere üzerinden seriler geçen jack girişinin geri döneceğini sanmıyoruz.

Benzer şekilde başka bir şey daha var aslında FACE ID evet yeni çıkan modelde bu teknolojiden mahrum kalacak yerini TOUCH ID ile doldurmaya çalışacak. iPhone SE 2 ekran içi parmak izi sensörü ile gelmeyecektir fiyatı diğer iPhonelere göre daha uygun olacağı için LCD ekran ile geleceğini düşünüyoruz böyle bir teknolojiyi bu ekran ile kullanma imkanı bulunmamakta. Bunun sebebi ekran içi parmak izi sistemi şuan için AMOLED ekran gereksinimi duymakta.

apple iphone se 2 konsept
apple iphone se 2 konsept

Peki Bu iPhone Ne Zaman Tanıtılacak

Bu şekilde bakarsak konseptteki çerçeve tasarımı tamamen değişebilir çünkü parmak izi sistemini eklemeleri gerekecektir. Ancak tabiki önümüzde daha hepsinin gerçeklik payının olup olmadığını anlamak için bir kaç ayımız mevcut o yüzden acele etmemize gerek yok gibi. iPhone SE 2 yani diğer adıyla iPhone 9 2020 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması düşünülüyor. Sizlerde eğer videoya göz atmak isterseniz aşağıya bırakıyorum.

Bir önceki yazımız olan İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde android istenmeyen mesajlar nasıl engellenir, istenmeyen mesaj nasıl engellenir android ve istenmeyen mesaj nasıl engellenir samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status