İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternet günümüzün yaygın iletişim ve erişim teknolojisidir. Bir tıkla istediğimiz bilgi önümüze geliyor ve bu gerçekten harika bir şey. İnternet böylesine çok kullanılan bir teknoloji iken internette sunan taraflar para kazanıyor dolayısıyla. İnternette bir bilgiyi istediğimizde bir ortam içersine gireriz ve o ortamda reklamlar olur. Ya da internetten alışveriş yaparız. İnternette para kazanmanın onlarca yöntemi vardır fakat birbirlerinden çokca farklıdır bu yöntemler. Örneğin e-ticaret sitesi ile para kazanmak ciddi bir girişim iken, bir blog ile para kazanmak daha basit bir girişimdir.

İnternetten Para Kazanmanın Gerçekliği

Bu internetten para kazanma olayını çok farklı algılayanlar oluyor ve bu tip insanlar beni gıcık etmiyor değil. İnternetten para kazanmak deyince sanki böyle elinin altına laptop alınca ve internetten para kazanan birisinin buna verdiği taktiklerle hemen para kazanıp rahatça yaşayacakmış sanıyor. Evet internetten  para kazanılır fakat bu basit değildir. Örneğin şuan bulunduğunuz site bir blog ve ana konusu teknoloji ile bilişim. Sitemi gezdiğinizde onlarca makale  olduğunu ve insanlara yardım etmeyi amaçladıgını göreceksiniz. Ben sizce bu içerikleri emek vermeden oluşturabilir miyim? hayır. Üstelik benim yaptığım iş internetten para kazanmanın en temel noktası yani bir blog açıp içerik girmek.

İnternete yatırım yapıp para kazanmak istiyorsanız tabii ki blog açmazsınız. Elinizde paranız varsa ve internette değerlendirmek istiyorsanız  e-ticaret sitesi açabilirsiniz ya da özgün bir hizmet girişiminde bulunabilirsiniz. İnternetten para kazanmak demek internet olmazsa o parayı kazanamayacağınız paraya denir yani emlak ofisinizin internet sitesinin olması sizin internetten para kazandığınız anlamına gelmez. İnternetten para kazanmak demek merkez noktanızın sanal olması demektir.

E-Ticaret İle Para Kazanmak

E-Ticaret internet girişimleri içersindeki en ciddi girişimdir. E-ticaretin ciddi olmasının sebebi örneğin çicek satan bir siteniz var ve müşteri  sipariş verip kredi kartlarıyla ödeme yapıyor. Siz parayı aldınız artık müşteriye çicek yollayacaksınız ve bu iş işlemler için birden fazla kişi gerektiği  gibi aynı zamanda uzmanlık gerekiyor,hayatınızınn ana işi yapmanız gerekiyor.

Blog İle Para Kazanmak

Blog ile para kazanmak basittir. Blog ile para kazanmak basit dediysem basit olan para kazanmak değil blog açmaktır. Açacağınız bloga hemen yüzlerce ziyaretçi beklemeyin. Blogunuzun konusunu belirleyeceksiniz ve içerikler oluşturup arama motoru tarafından ziyaretçiler alacaksınız fakat bu ziyaretçiler kolay kolay yükselmez. Yükselmesi için hem kaliteli içerik hemde SEO konusunda orta ve üst düzey bilgiye sahip olmalısınız. Sitenize gelen ziyaretçiler sitenizdeki reklamlara tıklayarak sizlere para kazandırabilir, aynı zamanda siteniz kaliteli olduğu zaman sitenizde normal insanlar kendi sitelerinin reklamlarını yaptırırlar. Diyeceksiniz ki kalite bir sitenin tanımı nedir? kalite bir site alexa değerleriyle belli olur. (alexa nedir? tıklayın ve öğrenin) mesela tanıdığım bir çok kadın lif örme,yemek tarifi gibi konularda blog açıp başarılı olunca ciddi paralar kazanmaya başladı.

Diğer Yöntemler İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın yöntemleri saymakla bitmez fakat  yukarıda saydıklarım başlıca para kazanma yöntemleriydi. Mesela kod yazmayı profesyonel düzeyde biliyorsanız script yazarak para kazanabilirsiniz. Script bir sitenin bütün halidir yani özel kodlanmış site,başka bir örneği olmayan site. Ya da uygulama kodlayarak google play store a koyarsınız ve uygulama reklamlarından kazanırsınız. Tabii bu verdiğim örnekler kodlama bilgisi gerektirdiği için ve sizler büyük ihtimal bilgisiz oldugunuz için boşver dediniz. Size tavsiyem bir blog açın ve sevdiğiniz konuda yazmaya başlayın. Blogunuzu yönetirkenn SEO öğrenin ardından yolunuz açılır. Ayrıca blogunuzdan 1 yıl içinde para kazanamazsınız çünkü bir sitenin para kazanacak hale gelmesi en az 1 yıldır. (SEO bilginizi geliştirip biraz para harcarsanız 6-7 ay) ayrıca bir site para kazanmaya başladımı artık o para kazancı hiç düşmez ve sürekli yükselir.

Tavsiyelerim
  • İnternetten para kazanmak kolay değildir
  • İnternetten para kazanmak elinizin altına bilgisayar alınca pat diye olacak iş değildir
  • Eğer bir blog açarsanız dandik içerikle para kazanamazsınız

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesap Kapanmasi başlıklı makalemizde facebook hesabım kapatıldıf, facebook itiraz ve facebook kapatılan hesap açtırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status