Facebook Hesap Kapanmasi

Facebook kullanmayan var mı? sanırım Facebook herkesin kullandığı bir sosyal medya ağı. Facebook akrabalarımız dostlarımız ile mesafeler uzak olsa dahi yakınca ikişki kurmamıza yarar. Facebook bir arkadaşlık ağı değildir çünkü tanımadığımız birini tanımak için eklerken “bunu önermiyoruz” diyor. Facebook zaten tanıdıklarınızı eklemenizi öneriyor. Zaten sırf bu yüzden çokca hesap kapanıyor.

Facebook Hesabı Neden Kapanır?

  1. Sahte hesap dolayısıyla kapanabilir. Eğer hesabınız size ait olmayan bir profil fotoğrafı içeriyorsa ve bu kişiyi taklit ediyorsanız hesabınız kapanır.
  2. Yöneticisi olduğunuz bir hesaptan illegal paylaşımlar yapılıyorsa kişisel hesabınız kapanabilir.
  3. Profilinizdeki paylaşımlar da terör propogandası,sürekli nefret söylemi,rahatsız edici görüntüler paylaşıyorsanız hesabınız kapanabilir.
  4. Tanımadıklarınıza çokca arkadaşlık isteği atmanız.
  5. Tanımadıklarınıza mesajlar atmanız.
  6. Çok sık aralıklarla yorum yapmak,aynı yorumu çok fazla sayıda tekrarlamak.

Hesabınızın kapatılma nedeni başlıca bunlardır. Eğer gerçek bir kişi iseniz ve çevrenizdekileri ekleyip normal bir şekilde facebook kullanıyorsanız hesabınızın kapanma ihtimali yok gibi bir şeydir.

Hesabım Haksız Olarak Kapatıldı!

Hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız aşağıdaki linkten Facebook’a itirazınızı yapın.

Facebook İtiraz için tıklayınız

Nasıl İtiraz Etmeliyim?

İtirazını yaparken gerçek bilgilerinizle yapın. İtirazlar genellikle sonucu değiştirmez çünkü Facebook bu konuda pek hata yapmıyor ve kapatılması gereken hesapları kapatıyor. Sizden kimlik bilginiz istenirse verebilirsiniz,adınızı soyadınızı doğru olarak verin,samimi bir dille anlatın ve eğer hatanız varsa ve bunu biliyorsanız  hatanızı reddetmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status