İnternetten Film İndirmek Yasak mı?

İnternetten film izlemek,indirmek yasak değildir. Şimdi bu doğru bir şeymi tartışılır fakat internetten film indiren birine ceza kesemezsiniz eğer keserim diyorsanız internete hakimiyetiniz çok yüksek olmalıdır ayrıca gelişmiş bir ülke olmalısınız. Şimdi bu garip cümlelerin ne anlama geldiğini açalım.

İnternetten Film İndirmek Neden Yasak Değil?

İnternetten film indirmeyi yasak hale getirmek için internette film paylaşanları çok büyük oranda bitirmelisiniz fakat siz bunları hiç azaltmadan indirenlere yönelirseniz olaya sonuç noktasından nmüdahil olmuş olursunuz ve halkın ciddi bölümüyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Eğer paylaşım yapanları çok büyük oranda azaltırsanız işte o zaman indirenlere ceza uygulamayı düşünebilirsiniz. Hem gelişmiş bir ülke hemde internete hakim bir ülke dememin sebebi var. Şimdi bir ülkede film indirebiliyorsa o ülkede internet özgürlüğü belli düzeyde vardır fakat aynı zamanda devlet internete çok hakimse ve insanlar devlet bize karışıyor demiyorsa o ülke gelişmiştir çünkü devlet hakimiyetini vatandaşın ortasından geçerek değil çevresinden geçerek almayı başarmış,kavramıştır. Böyle bir ülkede devlet vatandaşı sıkmadan suçluları kolayca bulabilir,detay kanunlar koyabilir,azınlık suçluları kolayca bulabilir.

Bana Özet Geç Evladım

Özet geçeyim. İnternetten film indirmenin sakıncası şimdilik yoktur. Zaten internetten indirilenin film olduğunu tespit edilmesi,tespit edilen filminn haklarının korunuyor olması gibi detaylar öyle basit ve her ülkenin uğraşacağı işler değildir. Genelde kimse bunları takmaz.

Bir önceki yazımız olan İnternet Hızımı Nasıl Öğrenirim? başlıklı makalemizde internet hız testi ve internet hızım kaç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status