İnternet Hızımı Nasıl Öğrenirim?

İnternet Hızımızı öğrenmek isteriz çünkü ona göre hareket ederiz. İnternet hızımızın taban sınırı  ve akk sınırı vardır.

Taban sınırı nedir? : Taban sınırı TTNET tarafından bir sıkıntı olmadığı sürece çıkabileceğimiz en yüksek sınırdır.

AKK Nedir: Açılımı adil kullanım kotasıdır. Yani belli bir internet kullanımından sonra hızınızda düşürülme yapılır. İnternet tarifenize göre değişir. Mesela benim AKK sınırım 75GB. 75 GB den sonra internet hızım 25.000 den 8.000 e düşüyor.

İnternet hızımız ne kadar yüksekse o kadar kolay GB tüketiriz. Fakat hızlı olmak ile karıştırmayın. Örneğin 5.000 hızlı bir internet ile facebooka girerken 25.000 hızlı internetten daha fazla ya da daha az internet harcamazsınız fakat 25.000 hızlı internet facebooka daha hızlı girer. Burada fark ise mesela 25.000 hızım var bari şunu yapayım diye alternatif onlarca seçeneğiniz olurken 5.000 hızlı internet ile seçeneğiniz kısıtlıdır çünkü 5.000 hızı standart internet kullanımının dışında yavaş kabul edilir.

İnternet Hızımı Nasıl Öğrenirim?

internet hızınızı öğrenmek için google a internet speed test yazmanız yeterli fakat ben siz buraya madem geldiniz deyip piyasanın en iyilerinden biri olan siteyi size veriyorum. BUYRUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status