Internet Download Manager’ın (IDM) Dilini Türkçe Yapma

Internet Download Manager yani IDM ,olarak bilinen program bir sistem üzerindeki indirme linklerini yöneterek sizlere kolay ve hızlı indirme imkanı sunan bir yazılım olur kendisi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede de kullanıcı sayısı bir hayli fazla ancak bazı sürümleri indirdiğinizde dil problemi yaşayabiliyorsunuz.

Özellikle sisteminize uygun olmayan yada yabancı bir kaynaktan indirilmiş ise bu soruna rastlamamak pek mümkün olmayabilir. IDM ile birden çok indirme kuyruğu ek olarak’da toplu indirme işlemi yapmanıza yardımcı olan bir yazılım böylece indirme işlemini bekletmeden yapabilir ve kuyrukta bekletebilirsiniz.

Internet Download Manager  aslında oldukça kullanışlı olmasının diğer sebeplerinden saymamız gerekirse yaptığınız indirme işleminin hızını manuel olarak en fazla kaç kbs hızda indirmesinin talimatını verip indirme işleminiz bittikten sonra bilgisayarınızı veya modemi kapatması için talimat verebiliyorsunuz böylece siz dışarı çıksanız bile istemiş olduğunuz talep IDM tarafından yerine getiriliyor sizde tasarruf etmiş olursunuz. Yazılım ek olarak bazı önemli indirme protokollerini de bünyesinde destekliyor.

Internet Download Manager  programının dilerseniz ayarlarında özelleştirme işlemi yapabilirsiniz. IDM menü dilini Türkçe yapma işlemini hemen nasıl yapacağınızı sizler için sıralıyalım.

Eğer indirmiş olduğunuz uygulama İngilizce ise

  • IDM’yi açın
  • Üst menüden View’i seçin
  • En altta bulunan Language’yi seçin
  • Açılan sekmede Türkçe’yi bulup işaretleyin

IDM ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Uygulama kendini yenileyip tekrar açılmaz ise siz kapatıp açın böylelikle Internet Download Manager artık sizde Türkçe olarak kullanabiliyor olacaksınız.

Eğer uygulama başka bir dilde ve yukarda anlattığım işlemi bulamıyorsanız aşağıda bıraktığım görsel sizlere yardımcı olacaktır.

internet dowland manager türkçe yapma
internet dowland manager türkçe yapma

internet dowland manager türkçe yapma 2
internet dowland manager türkçe yapma 2

Not: Eğer Language sekmesi içerisinde Türkçe dil seçeneği yoksa dil paketi eksiktir o IDM’yi silip yenisini yüklemeniz yada sürüme uygun dil paketini klasörüne ekleme yapmanız gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar başlıklı makalemizde Her bilgisayarda mutlaka olması gereken programlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status