İnstagram’dan İp Adresi Bulunur mu?

Garip garip sorular gelmeye devam ediyor. Sanki IP adresini bulunca otomatikmen gidip evini bulacakmışlar gibi. Gelen sorular arasında insta ip adresi bulunur mu? instagram ip adresi bulma,instagram ip adresi tespiti nasıl yapılır gibi.

İnstagram’dan İp Adresi Bulunur mu?

  Tavsiye Yazı: Bilgisayardan İnstagrama Girme

İnternete giren her cihaz IP adresine sahiptir. GSM,TELEKOM ya da diğer tüm hizmetler kullanıcılarına IP adresleri verir. Bu  adresler 167.151.78.11  tarzındadır. IP=Internet Protocol demektir. İnstagram’da bir başka hesabın IP adresini bulamazsınız. İnstagram’da ancak şikayet edebilirsiniz ki o da pek uğraştırıcıdır çünkü Amerika merkezli olan İnstagram her şikayetle kolay kolay ilgilenmeyecektir.

 

Ancak hukuki olarak girişirseniz instagramdan şikayetçi oldugunuz kişi hakkında bilgiler alabilirsiniz. İnternetten instagram IP adresi bulma vb uygulamalar indirmeyin bunlar zararlı virüsler olurlar ancak, çünkü instagram ip adresi bulmak diye bir şey söz konusu değildir. eğer güvende olmak istiyorsanız instagramdan verilen her linke tıklamayın çünkü kişi sizi kendi kodladığı bir siteye yönlendirirse o site üzerinden ip adresinizi bulabilir.

Tavsiye Yazı:İnstagram’da şekilli/süslü biyografik bilgi nasıl girilir?

Örneğin ben siteme giren binlerce insanın IP adresini sunucuda kayıt altında tutuyorum çünkü hukuki olarak bu zorunlu. IP adresi ancak devlet ve telekominasyon şirketi tarafından işe yarar, bunun dışında IP adresini normal insanlar yorumlayamaz, en fazla semti bulur. Eğer birileri IP adresiniz üzerinden sizi korkutuyorsa onu ciddiye almayın çünkü IP adresi bilmek marifet değildir. IP adresini ancak devlet ve telekominasyon gerçek anlamda kullanabilir ve nokta atışı yapabilir.

Polisler istediği an ve istediği zaman sizi bulabilir çünkü devlet otoritenin başıdır ve bu çok doğaldır. İnternet kontrol altında olmayan bir yer değildir, siz bilmezsiniz fakat hangi tarayıcıyı kullandığınızı,hangi çözünürlüğü kullandığınızı,telefonunuzun markasını,android sürümünüzü,sitede kaç dakika kaldığınızı,cinsiyetinizi,kullandığınız internet servis sağlayıcısını ben bile anlayabilirim. (bu kötü bir şey değildir çünkü bireysel olarak bilemeyiz,ancak istatistikseldir)  neyse gereğinden fazla bilgi verdim ama olsun bilgi vermek güzeldir 🙂 IP adresinizi normal insanlar yorumlayamaz.

Tavsiye Yazı:İnstagram’da takipçi kasma yöntemleri +25000

Bir önceki yazımız olan İnstagram’da Gönderilen Eski Takip İstekleri Nasıl Bulurum? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status