Google Webmastera Yeni Site Ekleme

Webmasterlar için çok önemli yeri olan Google sunduğu hizmetlerle büyük kolaylıklar sağlıyor. Google aramalarının siteniz için analizini yapabileceğiniz bir panel sunan Google Webmaster her webmasterin mutlaka kullanması gereken araçlardan birisi. Google Webmaster ile sitenize hangi arama sorgulardan gelindiğini,sitenizde eğer varsa spam uyarıları,sitenizin hangi ülke için öncelik olduğunu,site haritanız vs vs daha çokca önemli özellik. Google webmaster ile bir nevi sitenizin sahipliğini onaylıyorsunuz.

Google Webmastera Sitemizi Nasıl Ekleriz?

Öncelikle Google.com/webmaster adresine gidelim. Gitmeden önce Gmail hesabımıza girelim çünkü Google hizmetleri gmail üzerinden çalışır.

Sağ üst köşedeki oturum aç butonuna tıklayıp açılan sayfadaki “özellikl ekle“butonuna tıklayın.

Özellikle ekleye tıklayınca açılan kutucuğa sitemizin adını yazıyoruz.

Ardından Açılan sayfada doğrulama yöntemlerinden 1.sini uygulamak yeterli. İndireceğimiz  html dosyasını ftp programımızla sitemini ana klasörüne atıyoruz ve tekrar google webmaster’a dönüp doğrula diyoruz.

Bir önceki yazımız olan Adsense Ağına Nasıl Onaylanırım? başlıklı makalemizde adsense, adsense kabul ettirme ve adsense onaylatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status