Adsense Ağına Nasıl Onaylanırım?

İçerik üreten bir sitenin en önemli reklam kaynaklarından birisi Adsensedir. Adsense bildiğiniz gibi Google a aittir ve önüne gelen her siteye reklam vermez,kriter arar. Adsense dünya çapında en çok itibarı olan ve büyük-küçük her sitenin kullandığı reklam ağıdır. Milyar dolarlar üzeri piyasası vardır ve internet reklamcılığında dünyanın bir numarasıdır. Adsense çalışma mantığı basittir fakat üzerinde uzmanlaşarak daha fazla para kazanılabilir.

Adsense Ağına Nasıl Kabul Edilirim?

Her içerik üreticisi adsense gibi güzel bir ağa katılmak ister doğal olarak. Ancak insanlar kaliteli içerik üretmese bile adsense ağına katılmak istiyor ve reddedilince nedenini araştırıp duruyor. Adsense ağına kabul edilebilmek için başlıca kriterler vardır fakat Google hiçbir zaman net cevap vermez bu konuda.

Adsense  ağına kabul edilmek için

 • Sitenizin içerikleri özenli olacak,konular kısa ve basit olmayacak
 • Menüleriniz net olarak gözükecek
 • Sitenizin içersinde dolaşım rahat olacak
 • Özgün içeriğe sahip olacaksınız.
 • İçeriğinizin yetersiz olmasına dair uyarı aldığınızda bunu içerik sayınızın yetersiz olması sanmayın,bu kalite yetersizliğidir.
 • Siteniz illegal olmayacak,yalan dolan ve kolay yoldan para kazanma üzerine olmayacak
 • Tek konuya koyu yoğunlaşabilirsiniz. Bilgili olduğunuz tek bir konu üzerine koyu şekilde yoğunlaşıp site açarsanız onaylanma ihtimaliniz çok yükselir
 • Temanızın güzel ve dolaşıma teşvik ettirici olması iyi olur

Yukarıdaki kriterleri gözettiğiniz zaman 2-3 denemeden sonra adsense başvurunuz kabul edilecektir. Eğer red cevabı alırsanız gelip yoruma yazın yardımcı olalım.

Bir önceki yazımız olan Alexa Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

17 Comments

  1. Adsense ağına hangi site ile katılmak istiyorsunuz? sitenizi paylaşmak istemiyorsanız sitenizin türünü bizimle paylaşır mısınız?

 1. Üstat oyunmagazini org siteme bakabilirmisin.Red yedim kabul edileceğinide sanmıyordum.Eksiklerim neler söylermisiniz!

   1. Telefon gmailden bakarken yanlışıkla sildim:( Gene başvurdum cevap açıklandığında inşallah o zaman yazarım size.

 2. Bir de özgün makale hakkında yardımcı olursanız çok iyi olur! Çok kapa patlatıyorum ama olmuyor.İlginiz için teşekkürler.

  1. Yarın bununla ilgili makale yazıcam zaten. 28 eylülde yani. tekrar gelip bu cevaba linkini de bırakacağım

   1. İyi günler sonuç açıklandı.
    Reklam kodunu kendi web sitenize uygulamak için Google AdSense hesabınızı genişletme konusunda gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik ve maalesef, şu anda bu başvuruyu onaylayamıyoruz. İş ortağı sitelerinde reklam göstermenize olanak tanıyan mevcut AdSense hesabınız, bu onaylanmama durumundan etkilenmez.
    Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.
    Sorunlar:
    Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

    Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

    Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
    Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
    Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.
    ———————
    Daha fazla ayrıntı ve başvuru ipucunu bu yardım makalesinde bulabilirsiniz.
    Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için, lütfen google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresi ile şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.
    AdSense ölçütlerinin tam listesi için lütfen AdSense program politikalarını ve AdSense Şartlar ve Koşullarını inceleyin.
    Daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu’nda arama yapabilirsiniz. Tartışmalara Google AdSense temsilcileri de katılır.

    1. Domain ve içeriğin uyumsuz.
     Sürekli güncel olması gereken bir site fakat 1 kişinin yönettiği belli
     Sitenin menü,footer kısımlarından özensiz olduğu belli
     içerikler zaten önde gelen onlarca teknoloji haber sitesinde güncel olarak yer alabilecek içerikler
     teknoloji haberleri sunmasına rağmen site hiç güncel değil

     tavsiyem: özel bir konuya yoğunlaşıp o konu üzerine site açın ve başvurun. Şimdiki sitenizden adsense reklamı alamazsınız çünkü açıkca yetersizliği belli.

 3. merhaba ben de adsense onayı alamadım. neden olduğunu çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

  Site: http://www.mrmilyonercom

  cevapları şu;

  Google AdSense’e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Uzmanlarımız başvurunuzu inceledi ve program ölçütlerimizi karşılamadığını saptadı. Bu nedenle, sizi programımıza kabul etmemiz mümkün değil.

  Google reklamlarının yayıncılarımız ve reklamverenlerimiz için etkili olmasını sağlamaya yardımcı olacağına inandığımız bazı politikalarımız bulunmaktadır. Google, tüm yayıncıları inceler ve herhangi bir başvuruyu reddetme hakkını saklı tutar. Büyümemizi sürdürürken, daha geniş bir web içeriği ile daha fazla web yayıncısına hizmet edecek şekilde programımızı genişletebileceğimizin farkındayız.

  Kararımızın ayrıntılı nedenleriyle ilgili sorulara cevap veremeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  1. Merhaba, Başvuru yaptığınızda temanızı daha popüler stilde olanlardan seçin. Adsense yetkilileri üzerinde böyle bir algı vardır illa. Sitenizin içeriklerini belirleyen menü ve kategorilendirmeniz mevcut değil. Sol tarafta bulunanlar yetmez ve gezinti için göze çarpmıyor. şu tarz “https://themeforest.net/item/voice-clean-newsmagazine-wordpress-theme/9646105” bir temayla başvurun. başvurmadan önce menülerinizi tabii düzgünce ayarların,footer bölümüne iletişim,gizlilik,hakkımızda sayfalarının linklerini ekleyin. Siteniz ekonomi ve alternatif ekonomik yatırımlar üzerine gözüküyor dolayısıyla siteniz daha en baştan bu izlenimi vermelidir. Temanızın site içeriğinize uygun olmadığını düşünüyorum. Daha canlı,daha güncel gözüken bir tema gerekiyor.

   1. Sağolun yorumunuz için, sayfayı çok daha şık ve sade bir temaya taşıdım. birçok geliştirme için uğraştım. ama bir ay sonra yaptığım adsense başvurum iki saat içinde yeniden reddedildi. sanırım siteye henüz insan bir değerlendirmeci bakmadan, google robotları tarafından reddediliyorum. bu da görüntü değil de başka bir sorun olduğunu gösteriyor ama ne yaptıysam bulamadım..

    tekrar sağolun

    1. Adsense başvurularına robotların baktığını duymadım. Adsense başvurularında düzenlemeler yapsak dahi reddedilebiliyor. Başvurunuzu sıkca yapmaya devam edin. Sitenizde kolay yoldan para kazanmaya yönelik sözler varsa onaylanmayacaktır.

     1. Tekrar sağolun. Ben biraz beyaz yakayım ve 10 yıldır çalışıp birikimlerimi yatırımla değerlendirdim. http://www.mrmilyonercom sitemde de nasıl yaptığımı anlatıyorum. demek istediğiniz anladım, umarım öyle kolay yoldan para kazanma gibi bir imaj vermiyorumdur…

      teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status