Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma

Bilgisayardan makale yazarak para kazanma işi hakkında farklı detaylara yer verdiğimiz yazımızda, içerik yazarak nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bir rehber oluşturduk.

Özellikle kadınlar, engelliler, öğrenciler ve evden para kazanmak isteyenler için evden para kazanma yolları arasında yer alan SEO uyumlu makale yazımı zor zannedilse de, aslında çokta zor bir iş değildir. Bu işi kurallarına uygun yaparak, bilgisayardan yazı yazarak para kazanabilirsiniz.

Kadınlar kadar birçok erkeğinde yaptığı ve aylık çalışma performansına kadar 4000 TL’ye kadar ve hatta daha üzeri evde para kazanabileceğiniz bu işin nasıl yapıldığını, tüm ayrıntılarıyla aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma

SEO Uyumlu Makale Nedir?

Bizim kastettiğimiz anlamda SEO uyumlu makale; İnternet sitelerinde yayınlanmak üzere sizden istenilen bir yazının, verilen anahtar kelimeler dikkate alınarak araştırıp kendi cümlelerinizle yeniden Google ve okuyucu dikkate alınarak yazılması demektir.

SEO uyumlu içerikler olarak da bilinen bu işi yapmak veya kendi sitenize içerik üretmek istiyorsanız, şunlara dikkat etmeniz gerekir.

  • Size verilen anahtar kelimenin, ortalama olarak her 300 kelimede 2-3 kez geçmesi
  • Anahtar kelimenin birinin yazının giriş kısmında, başlığında ve alt başlığında bulunması
  • Kesinlikle ama kesinlikle başka bir sitedeki cümlelerin aynı olmaması yani kopya olmayıp sizin cümleleriniz ile yazılmış olması
  • TDK ve imla kurallarına dikkat edilmesi
  • Anlaşılır olması
  • Alt başlık ve paragraflara düzenli bir şekilde ayrılmış olması

Gibi çeşitli kriterleri bulunmaktadır. Yani aslında bir örnek verecek olursak, sizden sigaranın sağlığa zararları hakkında bir yazı istenildiğinde sigaranın zararları hakkında internetten araştırma yapıp, yeniden yazmanız gerekmektedir. Nihayetinde kafanızdan yeni zararlar bulamayacağınıza göre, yapacağınız araştırmayı harmanlayarak kendi cümleleriniz ile tekrar yazmanız gerekecektir.

SEO Uyumlu Makale Ne işe Yarar?

SEO uyumlu içerikler, web sitelerinde yayınlanmak amacıyla yazılmaktadır. Google herhangi bir konu hakkında yeni yazılacak yazılara önem verdiği için, web sitesi sahipleri sitelerinde başka yerden direk kopya olmayan yeni veya aynı bilgileri farklı cümlelerle anlatılan yazılara önem vermektedir.

Özgün yani kopya olmayan yukarıdaki şartları sağlayacak şekilde yazılmış yazılar, Google sonuçlarında daha üst sıralarda çıkar ve bu yazıları yayınlayan siteler daha fazla ziyaretçi kazanır.

Bir web sitesinin bu sayede daha fazla ziyaretçi kazanması daha fazla reklam ve satış geliri elde etmesini sağlayacağı için, web sitesi sahibi daha fazla yazı yayınlayabilmek için ücretli makale yazdırmaktadır.

Makale Yazmak İçin Nasıl Müşteri Bulurum?

Makale yazarak kazanmak için müşteri bulmak, oldukça kolaydır. siz kaliteli içerikler yazdığınız sürece, müşteri sıkıntısı çekmeniz söz konusu olmayacaktır.

Google veya Yandex gibi arama motorlarına “Webmaster forumları”, “Makale yazarlığı”, “Makale yazarı arıyorum” gibi aramalar yaparak çıkan forum sitelerine üye olarak makale ihtiyacı olan insanlara ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra “İçerik Bulutu” gibi makale işinde aracılık eden yerlerde de, makale hizmeti verebilirsiniz. Hatta İçerik Bulutu gibi makale aracılık hizmeti veren yerler piyasadaki kaliteli yazarlara, çok daha yüksek ücretler ödemektedir.

Bilgisayardan Yazı Yazarak Ne Kadar Kazanırım?

Makale yazarak ne kadar kazanırım? Sorusu, mutlaka ki soracağınız sorulardan biridir. Bu tamamen sizin makale kalitenize, bulacağınız müşteriye ve anlaşacağınız fiyatlara bağlıdır. Tabii ki günlük çalışma süreniz ve yazım hızınızda, aylık kazancınızı etkileyecektir.

Webmaster forumları üzerinde ortalama taban fiyat 100 kelimesi 1,5 TL yani kelimesi 0,015 kuruş olsa da, alıcı ve satıcılar azda olsa bu fiyatın altında ve üzerinde satabilmektedir. Bu forumlarda biraz kendinizi geliştirdikten sonra “İçerik Bulutu” gibi platformlarda yazarlık yapmanız halinde, 100 kelimesi 4 TL gibi rakamlardan başlamakta ve 10 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Forum fiyatlarından 300 kelimelik bir makale 4,5 TL tutarken, 30 dakikada 300 kelime ortalama hızda rahatlıkla yazılabilir. Yani saatte 9 TL, 10 saatte ise 90 TL kazanç elde edebilirsiniz. Aylık ise yaklaşık 2500 TL gelir elde etmek, forum taban fiyatlarında mümkündür. Daha hızlı yazmanız halinde bu tutar 3000 TL’ye çıkarken, İçerik Bulutu benzeri aracı sitelerin fiyatlarıyla hesapladığımızda rahatlıkla aylık 4000 TL gelir elde edebilirsiniz.

Ödemeler Ne Zaman Yapılır?

Forum sitelerinde yeni ve ticaret puanı az olan yazarlar, genellikle işi teslim ettikleri anda ödemelerini alırlar. İçerik platformlarında ise bu durum değişmekte olup, yine “İçerik Bulutu” aracı firması için örnek verecek olursak her ayın 15’inde kazancınız eksiksiz hesabınıza yatacaktır.

Bilgisayardan makale yazarak para kazanma hakkında merak ettiklerinizi, yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Sunucusu Nedir? Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizde ev sunucu kurulumu, ev sunucu vps vds ve ev sunucusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status