Banka Mevduat Faiz Oranları 2020

Banka Mevduat Faiz Oranları 2020

Banka Mevduat Faiz Oranları 2020 2
Banka Mevduat Faiz Oranları 2020

Banka mevduat faiz oranları, geçtiğimiz günlerde yapılan faiz artırımını takiben yükselmeye başladı.  Özellikle düşük faiz veren bankalarda, 200 baz puana kadar faiz artışlarını görmüş olduk. Biliyorsunuz ki, banka mevduat hesapları, yatırım için en iyi seçeneklerden biridir, herhangi bir riski yoktur, ne kadar kazanacağınızı önceden bilebilirsiniz, bu nedenle son derece mantıklı ve kazançlı bir yatırım aracıdır. Peki banka mevduat faiz oranları şu günlerde ne kadar oldu? Hangi banka faiz oranını yükseltti, sıralama değişti mi? Sizin bankanız ne kadar faiz veriyor?

Not: Aşağıdaki bankaların faiz getirileri, 32 günlük vade süresi için geçerlidir. Faiz oranları, müşteri profiline göre değişmekle birlikte, kampanyadaki en yüksek faiz oranı listelenmiştir. Daha detaylı bilgi almak için bankaların müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme: Mevduat stopaj faiz oranları düştü. Nominal faiz oranlarında bir değişim olmasa da mevduat stopajlarındaki keskin düşüş, mevduat faizinin getirilerini artırıyor. Aşağıdaki görselde yeni mevduat faizi stopaj vergisi mevcut.

Fibabanka

Son dönemde faiz oranlarını en çok yükselten bankalardan biri de Fibabanka idi. %13.00’e kadar faiz verebilen Fibabanka, 100 bin lirasını bankada değerlendiren kişilere, aylık 1,083 lira faiz vermektedir. Biliyorsunuz ki devlet, kısa bir süre önce mevduat faizindeki stopaj oranını düşürdü. Bu da mevduat faizlerinin kâğıt üstünde olmasa da reel olarak yükselmesini sağladı. Artık tabela faiz oranı, net faiz oranına çok daha yakın. Yani brüt faizlerde bir değişim olmasa da net faizlerde ciddi bir yükselme söz konusu.

32 Günlük Faiz Tutarı: 1083 TL

32 Günlük Faiz Tutarı: 1083 TL

Burgan Bank

Banka mevduat faiz oranları arasında en yüksek oranı veren bankalardan biri olan Burgan Bank’da 100 bin TL için %13,00 faiz oranı sunuyor. Paranızı Burgan Bank’ta değerlendirmek isterseniz 32 gün vade için ciddi oranda yüksek kazanç elde edebilirsiniz.  100 bin TL için 32 günlük vadede aylık 1083 TL faiz vermektedir.

32 Günlük Faiz Tutarı: 1083 TL

ICBC Bank

100 bin TL için %12,45 faiz oranı sunan banka, 32 günlük vadede 1037 liralık faiz getirisi elde etmenizi sağlıyor. Hemen şimdi sizlerde paranızı ICBC Bank’ta değerlendirerek yüksek faiz getirisinden yararlanabilirsiniz.

32 Günlük Faiz Tutarı: 1037 TL

Enpara

Enpara’da vadeli mevduat için oldukça iyi oranlar sunuyor.  100 bin TL mevduatınızı Enpara’da değerlendirmek isterseniz, 32 günlük vadede elde edeceğiniz faiz kazancı 937 TL olacaktır. Hemen sizde Enpara’da bir hesap açın ve Enpara’nın 937 TL faiz getirisinden yararlanın. Enpara’nın 100 bin TL için uyguladığı faiz oranı %11,75’tir.

32 Günlük Faiz Tutarı: 937,00 TL

Ziraat Bankası

%11,00 yıllık faiz oranıyla, en yüksek faiz ödeyen bankalardan biri olan Ziraat Bankası, 100 bin liralık bir yatırım için 32 günlük vadede, 916 lira net faiz getirisi ödemektedir.

32 Günlük Faiz Tutarı: 916,00 TL

Bir önceki yazımız olan Anket Doldurarak Para Kazanmak başlıklı makalemizde anket doldur para kazan, Anket doldurarak para kazanmak ve bilgisayardan anket doldur para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status