Android Telefon Hızlandırma

Android telefonlar yapısı gereği zamanla yavaşlar. Bakım ve android telefon hızlandırma çalışmaları şarttır. Android telefonlarınızın yavaşlaması şaşırtıcı bir durum değil çünkü Google Play Store ile her kullanıcı mutlaka bir uygulama yükleyip kaldırmıştır.

Android Telefon Hızlandırma

Öncelikle bilmelisiniz ki android telefonunuzun bir özelliği vardır. Her telefon farklıdır ve her telefonda yavaşlama olacak diye bir şey söz konusu değildir. Telefonunuz yavaşlamaya başladıysa uygulamaları,çerezleri gözden geçirme vakti gelmiştir.

  • Telefonunuzda temizlik programı var mı? eğer bu program telefonun kendi programı değil de play store programı ise silin. Telefonunuzda 15 günde bir temizlik uygulaması indirin, uygulamalayla çöpleri silin ve uygulamayı tekrar silin. Çünkü temizlik programları kendi kendine durmaz, telefonda sürekli reklam gösterir ve yorar.
  • Telefonunuzun arkaplanında çalışan uygulamaları kapatın. Ayarlar→uygulamalar kısmından bu çalışan uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki 2 madde oldukça önemli. Farklı işlemler yok değil tabii ki.

  • Telefonunuzda boş yer açın. Bu çok çok çok önemlidir, telefon hafızasında minimum 2 GB yer olmalıdır aksi halde donma ihtimali yüksektir.Özellikle WhatsApp üzerinden sıklıkla dosya alışverişi yapıyorsanız telefonunuzun hafızası kolaylıkla dolacaktır,kontrol edip siliniz.

Tüm bunlara rağmen telefonunuzun eskisi kadar hızlı olmadığını mı düşünüyorsunuz? o halde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz sizin için iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Android Arkaplanda Video ve Müzik Çalma Uygulaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status