Algı Operasyonu Nedir?

Algı operasyonu nedir? algı operasyonu kelimesini çokca duymuşsunuzdur.  Gerçekler vardır ve insana yansıtılışı vardır. Algı operasyonu günümüzde güçlülerin, yani elinde medya gücü bulunanların yaptığı bir çeşit insanlık ihlalidir. Algı operasyonlarıyla en büyük kötülüğü sanki iyi bir şey gibi sunabilir, olayları çok farklı yorumlatabilirler.

Algı operasyonu kasıtlı ve bilerek yapılır tabii ki. Algı operasyonu çok büyük oranda medya aracılığıyla yapılır ve genelde televizyon üzerinden yapılır. Algı operasyonu insanları bir fikre alıştırmak,kediyi aslan göstermek misalince yapılır. Dünyanın en büyük algı operasyonu ve yalanı Türkiye üzerinde yapılır ve bunu yapan üzücü ama dış güçler değildir. Salak insanlar algı operasyonuna kolayca kanar fakat eğitimlileri kandırmak zordur, algı eğitiminin çok ağır yapıldığı ülkelerde aydınlara düşman olurlar.

Algı operasyonu bir toplumu şizofreni durumuna getirebilir. Geri kalmış ülkesine rağmen kendilerini dünya lideri görmeleri,Dünyanın en büyük ekonomilerinin kendilerinin köprülerini kıskandığını sanarlar.  Algı operasyonuyla zombiye dönen kişiler artık sağlıklı düşünemez,zaten öncesinde de zeka olarak geri olduklarından dolayı artık yaşayan ölü olurlar.

Algı Operasyonu Türleri

Algı operasyonu yalnızca kitleleri kandırmak amacıyla yapılan siyasi hareketler değildir. Örneğin reklamlar,logolar,markalar algı operasyonu yapabiliyor. İnsanların diline dolanan sıradan sloganlar,sıradan cümleler belki de  negatif çalışan toplum mühendislerince oluşturulmuş olabilir. Örneğin bunlar Amerikanın oyunu lafı Amerika’yı güçlü gösteren gereksiz bir laftır.Her devlet algı operasyonu yapar fakat kendi halkına karşı aşırı derece de ileri seviye algı operasyonu yapan 2-3 ülkeden birisi Türkiye‘dir.

Türkiye’de Algı Operasyonu

Türkiye o kadar garip bir ülkedir ki, algı operasyonunu yapanların bile şikayet ettiği şey algı operasyonudur. Halka tam tamına 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4 değil, 5 değil, 6 değil, 7 değil, 8 değil, 9 değil, 10 değil 11 tane yayın organından yalan,iftira,algı operasyonu kıvamı haber pompalanıyor. Üstelik bu 11 tane medya organının bazılarının faturasını halk veriyor. Eğitimsiz toplumları adeta bir köpek gibi yontabilirsiniz,çünkü eğitimsiz insan hayvandan farksızdır. Gözlerinin önünde cebindekini çalsan yine de uyanamaz,uyanmaz. Buradaki eğitim diploma değildir, ahlaki,vicdani,insani eğitimdir.

Bir önceki yazımız olan Hadisler Yalan mıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status