Adsense Nedir?

Girdiğiniz sitelerde çoğu zaman reklam olur. Bu reklamlar dikkat ederseniz sizin daha önce araştırma yaptığınız konularla alakalıdır. Genellikle adsense reklam ağının reklamlarıdır ve Google’a aittir.

Adsense Nedir?

Adsense reklam ağıdır. Sahibi Google’dır. Adsense reklamlarını sitemizde yayınlamamız için sitelerimizin adsense ağına kabul edilmesi gerekir. Adsense ağına kabul ediliğimiz vakit sitemize reklam ekleyebiliyoruz. Reklamlar ise bir diğer Google hizmeti olan Adwords üzerinden gelir. Adwords reklam verenlerin adsense ise verilen reklamların yayınlandığı ağdır.

Adsense İle İyi Para Kazanılır mı?

Kazanılır fakat kolay değildir. Örneğin 1500 tl kazanmak için günlük ziyaretçisi en az  7.000 olan bir internet sitesine sahip olmalıyız.

Not: Rakamlar ortalamaldır ve Türkiye için geçerlidir. Örneğin çok iyi optimize edilmiş bir site 3.000 ziyaretçi ile’de bu parayı kazanabilir. Ayrıca reklamınıza tıklayanlar yabancı olursa daha çok para kazanırsınız çünkü yabancılar tıklıyorsa illa ki yabancı reklam görmüştür ve bu yabancı reklamlar dolar üzerinden para getirir.

 

Bir önceki yazımız olan En Ucuz Ve En Güvenli Domain Nereden Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status